2. runda
Court 19, Melbourne Park
Australia

Australian Open: wzorowy debiut Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch bardzo udanie zadebiutowała w eliminacjach wielkoszlemowego Australian Open. Polka pokonała pewnie rozstawioną z numerem 12 Miyo Kato 6:4, 6:3. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że w dwóch poprzednich pojedynkach wygrywała Japonka.
Magdalena Fręch (fot. robbiesaurus)

Wróci wielka impreza. Tenisiści powalczą o mistrzostwo świata

Dla Fręch czwartkowy mecz był pierwszym w karierze w Melbourne Park. Tenisistka z Łodzi aktualnie plasuje się na 163 miejscu w rankingu WTA i rzadko ma okazję, żeby występować na tym poziomie. W pierwszym tygodniu tego sezonu próbowała dostać się do turnieju głównego w Auckland, ale odpadła już w pierwszej rundzie. Na jej drodze stanęła Sachia Vickery, która później nie dała szans Agnieszce Radwańskiej.

Miyu Kato (fot. Getty) 20-latka nie zaczęła najlepiej spotkania z Kato. Rywalka prowadziła już 4:2 w pierwszym secie. Polka miała jednak świetny finisz, wygrała cztery gemy i była w komfortowej sytuacji. Początek drugiej partii również należał do Japonki. Od stanu 0:2 Fręch wygrała pięć gemów z rzędu. Co prawda dała się jeszcze raz przełamać, ale po 96 minutach mogła się cieszyć z pierwszego wielkoszlemowego triumfu.

Do gry w turnieju głównym jeszcze daleka droga. By tak się stało trzecia polska rakieta musi wygrać dwa mecze. W drugiej rundzie zmierzy się z Sofią Żuk. Rosjanka to bardzo utalentowana zawodniczka. Ma jednak podobne doświadczenie na tym poziomie jak Fręch.

Pewny udział w Australian Open mają Agnieszka Radwańska i Magda Linette. Przez kwalifikacje przebija się też Hubert Hurkacz, który w czwartkowy poranek rozegra mecz drugiej rundy z Włochem Matteo Berettinim. Po pierwszym pojedynku swoją przygodę z Melbourne zakończył Kamil Majchrzak.