tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ulubiony tor Schumachera do rozbiórki. "Wielka strata"

Tor kartingowy w niemieckim Kerpen, na którym Michael Schumacher rozpoczynał przygodę ze ściganiem, zostanie wyburzony w związku z rozbudową kopalni. – To wielka strata, znika miejsce z tradycjami – stwierdził brat siedmiokrotnego MŚ Formuły 1 Ralf.
Michael Schumacher (L) i Rubens Barichello (P) podczas wyścigów gokartowych (fot. Getty)

Michael Schumacher, który karierę kierowcy wyścigowego zaczynał od kartingu, pierwsze kilometry pokonywał właśnie na torze w rodzinnym Kerpen, nieopodal Kolonii. Po zakończeniu kariery Niemiec został większościowym właścicielem obiektu, do którego czuł wielki sentyment.

– Próby znalezienia nowej lokalizacji podejmowanie wspólnie z RWE (niemiecka spółka energetyczna) nie powiodły się – powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami Ralf Schumacher.

Wyburzenie toru jest równoznaczne z likwidacją istniejącego w Kerpen od dekad klubu kartingowego, gdzie oprócz Schumacherów trenował również m.in. czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel.

– Finansowa rekompensata nie ma dla nas znaczenia. My potrzebujemy toru, bez tego nie będziemy mogli szkolić – dodał szef klubu Gerhard Noack.

W grudniu 2013 roku Michael Schumacher miał tragiczny wypadek na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki w szpitalu w Grenoble. Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie, gdzie go wybudzono. Opuścił ją we wrześniu i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim.

podobne informacje

Nowe wieści ws. Michaela Schumachera. "Oglądałem z nim GP Brazylii"

Mick Schumacher idzie w ślady ojca

Schumacher przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę

"Kubica to jeden z pięciu najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1"