tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM: spór Manchesteru United i Sevilli o bilety

Manchester United zarzuca Sevilli bezpodstawną podwyżkę cen biletów dla kibiców gości na mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i podnosi opłaty za wejściówki na rewanż. Hiszpanie uważają, że Anglicy zmniejszyli pulę miejsc dla przyjezdnych i skarżą się do UEFA.
Old Trafford (fot. Getty)

Puchar Króla: remis Realu z drugoligowcem

Najtańsze bilety na mecz w Andaluzji kosztują kibiców z Anglii 89 funtów. Kwota ta jest o 35 funtów wyższa od tej, jaką jeszcze w listopadzie płacili za wejściówki na mecz w Sevilli fani Liverpoolu.

"Uważamy, że nasi kibice są traktowani w sposób niesprawiedliwy. Problem był dyskutowany z Sevillą, ale klub nie zgodził się na obniżenie cen do rozsądnego poziomu. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby podnieść ceny wejściówek dla hiszpańskich kibiców na rewanżowe spotkanie na Old Trafford, a uzyskane w ten sposób fundusze przekazać naszym fanom wybierających się do Hiszpanii" (każdy z nich ma otrzymać 35 funtów - red.) – napisały władze angielskiego zespołu w wiadomości do kibiców.

Klub z Sevilli odpowiedział zapewnieniem, że również wspomoże finansowo swoich fanów. "Dopłacimy do biletów kibiców udających się do Manchesteru różnicę w cenie" – napisał klub w oświadczeniu.

Szefostwo andaluzyjskiego zespołu poinformowało też o skierowaniu do UEFA skargi przeciwko Manchesterowi United, który wedle ich wyliczeń nie spełnił norm nakazujących gospodarzom udostępnieniem przyjezdnym 5 proc. miejsc na stadionie.

Pierwszy mecze 1/8 finału LM pomiędzy Sevillą a Manchesterem odbędzie się 21 lutego w Hiszpanii. Rewanż 13 marca na Old Trafford.

Nieśmiertelni – sir Alex Ferguson

podobne informacje

"Piłem w czwartek, piątek i sobotę". Mocne wyznanie legendy Manchesteru United

Legenda ostro o Manchesterze United: nawet Messi miały problemy w zespole Mourinho...

Na ratunek Zlatan Ibrahimović. Szwed pomoże byłemu klubowi?

Martial wypełnił klauzulę. Kosztowny gol napastnika