tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pjongczang 2018. Media: igrzyska bez Gabrieli Koukalovej

Utytułowana czeska biatlonistka Gabriela Koukalova nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu – poinformował dziennik "Blesk". Czeski związek zapowiedział, że oficjalne stanowisko zajmie w poniedziałek.
Koukalova (wtedy Soukalova) w Soczi zdobyła dwa srebra (Fot. Getty Images)

Igrzyska w Pjongczangu w TVP. Oto plan transmisji

Z powodu kontuzji nogi (chodzi o mięśnie łydek) 28-letnia Koukalova jeszcze nie startowała w tym sezonie Pucharu Świata. W ostatnim czasie nie udzielała wywiadów, jedynie na początku grudnia w rozmowie ze "Sportem" przekazała, że ból dalej nie pozwala jej jeździć na nartach na najwyższych "obrotach".

Gazeta "Blesk" napisała, że utytułowana biatlonistka nie pojedzie na igrzyska do Korei Południowej. Władze czeskiego związku nie potwierdziły tej informacji. – W poniedziałek wydamy oświadczenie w tej sprawie – stwierdził rzecznik prasowy Tomas Hermann.

Niedawno Koukalova, zdobywczyni trzech medali lutowych mistrzostw świata (złoto w sprincie na 7,5 km, srebro na 15 km i brąz na dochodzenie na 10 km), została wybrana sportowcem 2017 roku w Czechach.

W poprzednim sezonie wygrała klasyfikację PŚ w sprincie i w biegu ze startu wspólnego. W klasyfikacji generalnej była druga (triumfowała Niemka Laura Dahlmeier). Kryształową Kulę Czeszka zdobyła natomiast w sezonie 2015/2016.

Jak zarobić na igrzyskach? Nadzieja w... pluszakach

podobne informacje

PŚ w biathlonie: Koukalova opuści początek sezonu

PŚ w biathlonie: Koukalova z drugą małą Kryształową Kulą

MŚ: trzecie złoto Dahlmeier, Polki poza czołówką

MŚ w biathlonie: słaby sprint Polek, złoto Koukalovej