tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rozpoczął się pierwszy sezon Overwatch League

Mecze w lidze Overwatch rozpoczeły się 10 stycznia. Pierwszy etap zakończy się w lutym. Pula premii wynosi 125 000 dolarów.
(fot. Blizzard)

Były zawodnik Starcraft II: gra zmierza w złym kierunku


Jesteśmy świadkami wprowadzenia pierwszej prawdziwie globalnej ligi esportowej. Mowa o Overwatch League. Zawody odbywają się w Los Angeles. Niestety, wbrew oczekiwaniom twórców, w meczach udział wezmą drużyny głównie z Ameryki, a nie z całego świata. W rozgrywkach zobaczymy więc następujące teamy: Atlantic Division, Boston Uprising, Florida Mayhem, Houston Outlaws, London Spitfire, New York Excelsior, Philadelphia Fusion, Pacific Division, Dallas Fuel, Los Angeles Gladiators, Los Angeles Valiant, San Francisco Shock, Seoul Dynasty, Shanghai Dragons oraz Introduction to the Overwatch League.

Pierwszy sezon Overwatch League został podzielony na cztery etapy:
Etap 1: 10 stycznia-10 lutego
Etap 2: 21 lutego-24 marca
Etap 3: 4 kwietnia-5 maja
Etap 4: 16 maja-16 czerwca

Każdy z etapów zakończy się mini fazą play-off, w której drużyny będą walczyć o premię w wysokości 125 000 dolarów. W całym sezonie odbędzie się ponad 40 meczów. W ostatnim etapie dwie najlepsze drużyny zagrają o milion dolarów nagrody. Mecze komentowane będą między innymi przez Christophera „Montecristo” Myclesa oraz Erika „DOA” Lonnquisra.