tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Milion dolarów w puli EPICENTER XL Dota 2 w Moskwie

Organizatorzy EPICENTER XL Dota 2 w Moskwie ogłosili wysokość nagród w swoim turnieju: esportowcy zagrają o łączną pulę miliona dolarów. Kwalifikacje rozpoczną się już 20 stycznia.
(fot. Epicenter)

Rozpoczął się pierwszy sezon Overwatch League


EPICENTER XL Dota 2 będzie trwać od 27 kwietnia do 6 maja w Moskwie. To pierwszy rosyjski turniej o tak wysokiej puli nagród i pierwszy w tamtym rejonie, który otrzymał status Major.

Kwalifikacje do turnieju zostaną otwarte 20 stycznia. Do globalnych rozgrywek będą mogły przystąpić drużyny z Europy, Ameryki oraz Azji. W turnieju weźmie udział maksymalnie 12 drużyn, przy czym liczba ta zawiera drużyny wyłonione nie tylko poprzez kwalifikacje, ale i zaproszenia. Zaproszeniem dysponują na razie Virtus.pro oraz Team Liquid – dwukrotni zwycięzcy EPICENTER XL oraz mistrzowie świata w Dota 2. Do fazy play-off jeszcze długa droga. Start czwartego maja.

Pierwsze mecze w kwalifikacjach europejskich rozegrają się w trybie Capitan Mode 5v5. Zarejestrowane teamy to: Deadly5, BOOM-,VRGN, PodvalBoys, Sin5, AKAKAK, BEARZ, Entelech i hREDS. Start 20 stycznia o 13:00.

Wielkie turnieje i gigantyczne zarobki. E-sport rośnie w siłę
Nie tylko Counter Strike. Gdzie przyszłość eSportu?
Virtus.pro, czyli udana kooperacja polsko-rosyjska
Fajdek i Bukowiecki: esport też wymaga ciężkich treningów