tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kownacki w wielkim klubie? Poczyniono pierwsze kroki

Dawid Kownacki nie zdążył jeszcze na dobre wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie Sampdorii, a już być może niedługo przeniesie się do większego zespołu. Zainteresowanie młodzieżowym reprezentantem Polski wyraża mistrz Włoch – Juventus. Klub z Turynu bacznie obserwuje także innych piłkarzy z tej samej drużyny.
Dawid Kownacki (Fot. Getty Images)

Sensacyjne wieści z Włoch. Powrót Milika coraz bliżej

Relacje klubów ochłodziły się w poprzednim okienku transferowym po nieudanym transferze napastnika – Patricka Schicka, u którego w Turynie wykryto problemy z sercem. Juventus ostatecznie zrezygnował z zawodnika, którego sprowadziła Roma.

W środę władze zespołów odnowiły kontakty w hotelu Gallia w Mediolanie. Na razie było to spotkanie czysto dyplomatyczne, aby poprawić relacje, ale nie zabrakło rozmowy o kilku zawodnikach, którzy w przyszłości mogą trafić do Starej Damy. "Mediaset" twierdzi, że mistrzowi Włoch zależy przede wszystkim na trójce: Lucasie Torreirze, Denisie Praecie i Dawidzie Kownackim.

Kownacki: zagrać u boku "Lewego" na MŚ? Spełnienie marzeń Torreira to Urugwajczyk urodzony w 1996 roku i ma w kontrakcie zapisaną klauzulę w wysokości 25 milionów euro. Praet to z kolei faworyt Massimiliano Allegriego. Do Sampdorii przyszedł w zeszłym roku za 10 milionów.

Skąd zainteresowanie Juventusu Kownackim? Na razie nie gra zbyt wiele, ale władze klubu doceniają jego skuteczność mimo niewielkiego czasu spędzonego na murawie. W tym sezonie zdobył już sześć bramek, a ma zaledwie 20 lat, co jeszcze bardziej zachęca Starą Damę.

Wicelider tabeli Serie A nie chce jednak podejmować żadnych kroków w styczniu. Z kolei Sampdoria liczy na to, że transfery wyżej wspomnianych piłkarzy otworzą furtkę do ściągnięcia zawodników Juventusu: Riccardo Orsoliniego i Rolando Mandragory.

Trzej muszkieterowie z Sampdorii – Bereszyński, Kownacki i Linetty

podobne informacje

Grali kadrowicze: Jan Bednarek i Arkadiusz Milik nadal w wysokiej formie

Puchar Włoch: pechowy dzień Polaków. Kontuzja Linettego, pudła Kownackiego

Spore kłopoty Dawida Kownackiego. Kolejny rywal w Sampdorii

Puchar Włoch: 1/8 finału w TVP Sport i SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja online]