tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jakub Wójcicki podpisał kontrakt z Jagiellonią

29-letni boczny obrońca Jakub Wójcicki podpisał w czwartek kontrakt z Jagiellonią Białystok. Dotychczasowy piłkarz Cracovii Kraków, a wcześniej Zawiszy Bydgoszcz, z aktualnymi wicemistrzami kraju podpisał umowę na 2,5 roku, z możliwością jej przedłużenia.
Jakub Wójcicki (fot. PAP)

Wójcicki, to pierwszy transfer Jagiellonii w zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy. Ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie; bezpośrednio walczyć o miejsce będzie z Łukaszem Burligą, którego - w razie kontuzji czy nadmiaru żółtych kartek - najczęściej zastępował ostatnio doświadczony Rafał Grzyb, nominalnie środkowy defensywny pomocnik. Nie udało się przebić do podstawowego składu Szkotowi polskiego pochodzenia Ziggiemu Gordonowi, który w przerwie zimowej dostał zgodę na szukanie nowego klubu.

Jakub Wójcicki przez ostatnie 2,5 roku był zawodnikiem Cracovii; w rundzie jesiennej tego sezonu zagrał w 18 meczach. Może występować zarówno na prawej obronie, jak i na prawej pomocy.

Jak przyznał po podpisaniu umowy, miał różne oferty, ale kiedy usłyszał o zainteresowaniu Jagiellonii, wybrał przeprowadzkę do Białegostoku. – Jeszcze nie grałem o mistrza Polski, a Jaga to w ostatnich latach top w polskiej piłce, klub bardzo stabilny – powiedział piłkarz, cytowany przez stronę internetową Jagiellonii.

Przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż czeka go walka o miejsce w podstawowej jedenastce. – Cieszę się, że tak szybko udało się wszystko zorganizować. Najważniejsze było, abym udał się z drużyną na zgrupowanie – dodał Wójcicki. Na blisko trzytygodniowy obóz przygotowawczy do Turcji Jagiellonia wyjeżdża w niedzielę.

TOMASIK PIŁKARZEM LECHA POZNAŃ

podobne informacje

Zwycięstwo Cracovii. Przesądził gol Wójcickiego

Cracovia - Podbeskidzie 4:1. Pasy nie zwalniają tempa