Liga Mistrzyń: pierwsza porażka Developresu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały w czwartek na własnym boisku z czołowym zespołem Rumunii CSM Volei Alba Blaj 0:3 (19:25, 25:27, 17:25) w meczu grupy A Ligi Mistrzyń.
Mariana Thomaz de Aquino i Adela Helic (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Ujawniono kolejnego uczestnika Memoriału Wagnera

W czwartkowy wieczór w hali Podpromie lepsze okazały się zawodniczki mistrza Rumunii. Już w pierwszym secie nieskuteczną grę rzeszowianek systematycznie wykorzystały ich rywalki. Podopieczne Lorenzo Micellego znacznie lepiej grały w kolejnej części spotkania. Jednak i tym razem, mimo wyrównanej gry, set wygrały siatkarki CSM Volei. Trzeci set siatkarki rumuńskie wygrały różnicą aż ośmiu punktów.

Drużyna z Blaju w ubiegłym sezonie zdobyła mistrzostwo oraz puchar Rumunii. Jej barwy reprezentują zawodniczki m.in. z Bułgarii, Brazylii, Kuby, Serbii i Niemiec.

W tegorocznej LM kobiety rywalizują w czterech grupach. Do następnej fazy rozgrywek awansują tylko zwycięzcy grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Rzeszowianki kolejny mecz rozegrają za dwa tygodnie na wyjeździe. Zawodniczki Micellego zmierzą się z Volero Zurych.