26 Brais Mendez 56'
24 Facundo Sebastian Roncaglia
7 Maximiliano Gomez 46'

Maestro Messi. Barcelona stłamsiła Celtę na Camp Nou

FC Barcelona uzupełniła grono ćwierćfinalistów Pucharu Króla. Po remisiem 1:1 na wyjeździe pokonała u siebie Celtę Vigo 5:0 (4:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału. Kolejny raz ze znakomitej strony pokazał się duet Lionel Messi – Jordi Alba
Lionel Messi (Fot. Getty Images)

Od krytyki do wydatków. Finansowa hipokryzja w Barcelonie

Rywalizacja na Camp Nou zapowiadała się interesująco do momentu, w którym upłynął kwadrans gry. Barcelona przeprowadziła niemal dwie identyczne akcje. Po podaniach Jordiego Alby do bramki trafiał Lionel Messi.

Role zmieniły się w 28. minucie. Tym razem to Argentyńczyk znakomicie wypatrzył lewego obrońcę i podał mu tak, że Hiszpan nie mógł zmarnować sytuacji na podwyższenie wyniku. Do przerwy gospodarze dorzucili jeszcze jedno trafienie, ale tym razem sprezentowali je obrońcy Celty, którzy tak nieporadnie wybijali piłkę z własnego pola karnego, że kopnęli ją wprost pod nogi Luisa Suareza. Urugwajczyk z kilku metrów pokonał Sergio Alvareza.

Celta nie miała wielu okazji w pierwszej części. Najciekawszą zmarnował Iago Aspas. Napastnik otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i odegraniu Daniela Wassa, ale jego próba strzału przewrotką była niecelna.

Po przerwie gospodarze zdołali powiększyć prowadzenie, ale tylko o jednego gola. Pod koniec spotkania dośrodkowanie Ousmane'a Dembele z rzutu rożnego wykorzystał Ivan Rakitić.

Oprócz Barcelony w ćwierćfinale znalazły się także: Valencia, Atletico, Real Madryt, Sevilla, Alaves, Leganes i Espanyol.

TOP 10: najpiękniejsze gole Luisa Enrique w FC Barcelona!