tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skład na Kosowo wybrany. Szmal i Daszek w rezerwie

Wiemy w jakim składzie polscy szczypiorniści rozpoczną rywalizację w prekwalifikacjach do mistrzostw świata 2019. W piątkowym meczu z Kosowem zagrają m.in. leczący niedawno urazy Paweł Paczkowski i Rafał Przybylski. Zabraknie za to Sławomira Szmala, Marka Daćki oraz nieco niespodziewanie Michała Daszka. Początek spotkania o godz. 18:15. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Reprezentacja Polski (fot. France Handball 2017)

RYWALE W GRZE O MŚ: DWIE ENIGMY I ZNAJOMI Z PŁOCKA

Decyzja Przybeckiego o pozostawieniu poza składem Szmala i Daćki nie jest zaskoczeniem. Pierwszy wielokrotnie podkreślał, że do bramki wejdzie tylko wtedy, gdy kontuzji dozna ktoś z duetu Piotr Wyszomirski − Adam Morawski. Drugi natomiast przegrał w ostatnich dniach rywalizację z trójką innych obrotowych − Kamilem Syprzakiem, Maciejem Gębala i Patrykiem Walczakiem. Takiego wyboru można było się spodziewać.

Michał Daszek (fot. France Handball 2017) Niewielkim zaskoczeniem jest już jednak nieobecność Daszka, choć z tym, że 25-latek opuści piątkowy mecz, liczono się tak naprawdę od kilku dni. W minioną sobotę prawoskrzydłowy płockiej Wisły skręcił kostkę i przez cały tydzień walczył o powrót do pełnej sprawności. W czwartek wrócił nawet do treningów z drużyną, ale Przybecki nie zdecydował się na umieszczenie go w składzie.

Brak Daszka w meczowej kadrze oznacza, że w starciu z Kosowem jedynym prawoskrzydłowym będzie Arkadiusz Moryto. Dla 20-latka będzie to dopiero 24. występ w drużynie narodowej, ale też za kadencji Przybecki żaden zawodnik nie rzuca tak wielu bramek − Moryto w 13 meczach pod wodzą tego trenera zdobył ich aż 63.

Kadra ostatnie dni poświęciła na szlifowanie wypracowanych wcześniej schematów. Biało-czerwoni od wtorku trenowali w obiekcie w Povoa de Varzim. Od piątku grać będą w nim o awans do fazy play-off eliminacji mistrzostw świata. Oprócz starcia z Kosowem czekają ich mecze z Cyprem (sobota) i Portugalią (niedziela). Transmisje tylko w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Skład Polaków na mecz z Kosowem:

Bramkarze: Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo − Niemcy), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Lewoskrzydłowi: Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Lewi rozgrywający: Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg − Niemcy), Paweł Genda (VfL Luebeck-Schwartau − Niemcy), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock)

Środkowi rozgrywający: Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke − Niemcy), Stanisław Makowiejew (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

Prawi rozgrywający: Kamil Krieger (MMTS Kwidzyn), Paweł Paczkowski (HC Motor Zaporoże − Ukraina), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB − Francja)

Prawoskrzydłowy: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa − Hiszpania), Patryk Walczak (Massy Essone HB − Francja)

Rezerwowi: Sławomir Szmal (bramkarz, PGE VIVE Kielce), Michał Daszek (prawoskrzydłowy, Orlen Wisła Płock), Marek Daćko (obrotowy, NMC Górnik Zabrze)

TRANSMISJE:

Transmisje w TVP Sport (fot. TVP)
Dziwna mata w Povoa de Varzim. "Trzeba się przyzwyczaić"
Szmal, czyli ktoś więcej, niż bramkarz czy trener
Sławomir Szmal: 300 meczów w kadrze? Nie mam takich ambicji

podobne informacje

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia

Piłka ręczna, mecz towarzyski w Zug: Szwajcaria – Polska 32:28: bez obrony i bramki. Porażka Polaków

Kolejne osłabienie reprezentacji. Skrzydłowy nie zagra w rewanżu ze Szwajcarią

Ostatki przed powrotem do el. ME 2020. Szwajcaria – Polska w Internecie [TRANSMISJA]