NHL: porażki faworytów. Status quo na Wschodzie

We wszystkich trzech czwartkowych meczach ligi NHL porażek doznali faworyci. Przegrali m.in. mający obecnie najlepszy bilans hokeiści Tampa Bay Lightning, którzy we własnej hali ulegli Calgary Flames 1:5.
Mikael Backlund (C) świętuje zdobycie bramki dla Calgary Flames (fot. Getty Images)

Hokejowe emocje po obu stronach Oceanu

Jeszcze w połowie meczu był remis 1:1. W końcówce drugiej tercji Flames zdobyli jednak dwie bramki, a na początku trzeciej odsłony kolejne dwie. Świetnie w szeregach gości spisał się bramkarz Mike Smith, który obronił 33 strzały.

Bójka miedzy Alexem Killornem (L) a Troy'em Brouwerem (P), fot. Getty Images To właśnie postawie Mike'a oraz dobrej grze w osłabieniu zawdzięczamy wygraną. Rywale nie wykorzystali swoich dogodnych okazji, a my, choć stworzyliśmy ich mniej, byliśmy skuteczniejsi – powiedział trener "Płomieni" Glen Gulutzan.

Mimo porażki Lightning wciąż zdecydowanie prowadzą w Konferencji Wschodniej, o osiem punktów wyprzedzają Washington Capitals. Stołeczny zespół, po dziesięciu kolejnych zwycięstwach na własnym lodowisku, przegrał z Carolina Hurricanes 1:3.

Trzecie miejsce zajmuje ekipa Boston Bruins, która minionej nocy odpoczywała, a czwarte Columbus Blue Jackets. "Niebieskie Kurtki" uległy najsłabszym w zestawieniu Buffalo Sabres 1:3. Aż 44 strzały zatrzymał bramkarz "Szabel" Linus Ullmark.