tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z ligi norweskiej do Ekstraklasy. Zagłębie Lubin z nowym bramkarzem

Piotr Leciejewski został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. 33-letni bramkarz, który ostatnio występował w norweskim SK Brann, podpisał trzyletnią umowę.
Piotr Leciejewski (L), fot. zaglebie.com

Zgrupowania, sparingi, transfery w Lotto Ekstraklasie

Leciejewski w Polsce wcześniej był zawodnikiem m.in. Górnika Zabrze, GKS Katowice, Górnika Łęczna i Korony Kielce. W 2008 roku wyjechał do Norwegii, do drugoligowego wówczas Songdal IL, skąd po trzech latach trafił do SK Brann.

Po tylu latach chciałem zagrać w polskiej lidze. Pochodzę z Legnicy, a więc wracam w rodzinne strony. Bardzo się cieszę, że mój transfer do Zagłębia Lubin doszedł do skutku – przyznał bramkarz na oficjalnej internetowej stronie klubu z Lubina.

Leciejewski jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez Zagłębie zimą. Wcześniej na zasadzie wypożyczenia do zespołu trenera Mariusza Lewandowskiego dołączyli Łukasz Moneta (Legia Warszawa) i Rafał Pietrzak (Wisła Kraków).

Po zakontraktowaniu Leciejewskiego w kadrze Zagłębia jest w sumie trzech bramkarzy, którzy z powodzeniem mogliby grać w podstawowej jedenastce. Poza byłym zawodnikiem Brann są jeszcze Konrad Forenc i Martin Polacek, który do tej pory był "jedynką". Jest wielce prawdopodobne, że włodarze klubu z Lubina będą chcieli pozbyć się któregoś z dwójki: Polacek – Forenc.

podobne informacje

Lotto Ekstraklasa: Komisja Ligi już nie odpuszcza boiskowym brutalom. "Kary nawet do 10 lat"

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy

Podwójna rola Michała Probierza w Cracovii. Treningi i... zarządzanie