tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ELEAGUE Major Main Qualifier – ostatnia prosta przed Majorem

12 stycznia rozpocznie się ostatnia runda kwalifikacyjna do Majora w Boston. Do walki stanie 16 zespołów, które powalczą o 8 miejsc premiowanych udziałem na prestiżowym turnieju. Pierwszy mecz o 16:00.
(fot. ELEAGUE)

Pasha do AGO: prędzej CS się skończy, niż nas przegonicie


ELEAGUE Major Boston wystartuje 19 stycznia, ale wcześniej odbędzie się główna runda kwalifikacyjna. To właśnie te zmagania określą ostateczny skład Majora. O udział w głównym turnieju walczyć będzie 16 drużyn, w których znajdziemy także polski akcent, a konkretniej Pawła „Innocenta” Mocka z zespołu Sprout.

Sprout oraz 7 innych ekip (Cloud9, FaZe, FlipSid3, G2, mousesports, Na’Vi i Vega Squadron) miało zagwarantowane miejsce w kwalifikacjach, które przyznany zostało za udział w PGL Major Kraków w lipcu 2017. Na turnieju obowiązuje system szwajcarski: 3 zwycięstwa oznaczają awans, a 3 porażki koniec przygody z zawodami. Faworytem jest naturalnie europejska formacja FaZe Clan, która na papierze powinna bez najmniejszych problemów poradzić sobie z przeciwnikami.

Zespoły zostały podzielone na 4 pule. W pierwszej rundzie systemu szwajcarskiego zmierzą się wszystkie drużyny z puli 1 i 4, oraz 2 i 3. W kolejnych rundach pary będą ustalane na podstawie bilansu zwycięstw i porażek. Mecz inauguracyjny odbędzie się pomiędzy Renegades i Vega Squadron. Start o 16:00, a spotkania będziecie mogli oglądać pod TYM ADRESEM.

Paweł "Innocent" Mocek: zaprzepaściłem jedyną taką szansę w życiu
Wielkie turnieje i gigantyczne zarobki. E-sport rośnie w siłę
"TaZ": trenujemy pięć dni w tygodniu. To nasza praca
MVP Majora: grać przed polską publicznością? Wspaniałe uczucie
Hayabusa: Virtusi muszą przyzwyczaić się, że CS poszedł do przodu