tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams wybrał Sirotkina, ale ma propozycję dla Kubicy

Robert Kubica w przyszłym sezonie niemal na pewno nie będzie jednym z dwóch podstawowych kierowców Williamsa. Zespół postawił na Siergieja Sirotkina, z którym ustala szczegóły kontraktu. Polak otrzymał jednak inną propozycję od Brytyjczyków. Miałby zostać kierowcą testowym.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Ulubiony tor Schumachera do rozbiórki. "Wielka strata"

33-latek mógłby uczestniczyć w piątkowych treningach w trakcie weekendów wyścigowych. Byłby także pierwszym zastępcą Sirotnika i Lance’a Strolla w wypadku, gdy któryś z nich nie będzie mógł wziąć udziału w którymś z Grand Prix.

Formuła 1 jednak nie dla Kubicy? Na razie nic nie jest jednak przesądzone. Williams nie podał żadnego oficjalnego komunikatu, ale media sugerują, że do podjęcia ostatecznej decyzji Brytyjczyków przekonało 15 milionów euro, które mieliby wnieść sponsorzy Rosjanina.

"L’Equipe" dodaje również, że zespół nie był w pełni przekonany do całkowitej sprawności Polaka po urazie, którego doznał w lutym 2011 roku, mimo że ten osiągał dobre czasy w trakcie testów m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Williams jest ostatnią drużyną, która jeszcze nie skompletowała składu na przyszły sezon F1. Wiadomo tylko, że pierwszym kierowcą będzie Kanadyjczyk Lance Stroll. Drugi z zawodników zastąpi Felipe Massę, który zakończył karierę.

Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy

podobne informacje

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej