21 Arnar Freyr Arnarsson 3 2
33 Janus Smarason 1 1
30 Omar Ingi Magnusson

Falstart Szwedów na inaugurację ME

Niespodzianka w pierwszym meczu rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy. Piłkarze ręczni reprezentacji Szwecji po fatalnej grze w pierwszej połowie przegrali z Islandią 24:26 (8:15). Transmisje z turnieju w TVP3, TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Albin Lagergren (L) i Mar Gunnarsson (P) (fot. PAP)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

Podczas gdy polscy szczypiorniści rywalizowali w Portugalii w pierwszym meczu prekwalifikacji mistrzostw świata, w Chorwacji rozpoczęły się zmagania elity Starego Kontynentu.

O ile Polacy wywiązali się – choć nie bez problemów – z roli faworytów (wygrali z Kosowem 30:19), o tyle Szwedom ta sztuka już się nie udała.

Frederic Pettersson (fot. PAP) Reprezentanci Trzech Koron fatalnie rozpoczęli mecz. Po dziesięciu minutach przegrywali 2:8, notując w ataku skuteczność na poziomie zaledwie dwudziestu procent!

Chwilę później zrobiło się 4:11. Trener Szwedów poprosił o czas, ale tego dnia on także nie potrafił dotrzeć do swoich zawodników.

Islandczycy tymczasem grali szybko, agresywnie i skutecznie. Doskonale w bramce spisywał się Bjoergvin Pall Gustavsson, który utrzymywał 55 procent skutecznych interwencji.

Olafur Andres Gudmundsson (fot. PAP) Do przerwy Islandczycy prowadzili aż 15:8, choć przewaga ta mogła być jeszcze większa, gdyby ustrzegli się niemal dziewięciominutowego okresu gry bez gola pod koniec tej odsłony spotkania.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy różnica dzieląca oba zespoły sięgnęła dziesięciu trafień (11:21). Szczypiorniści z Islandii znowu jednak "zdrzemnęli się" na ponad siedem minut.

Szwedzi mozolnie odrabiali straty. Doprowadzili do stanu 18:22, ale wówczas karę dwóch minut złapał Johan Jakobsson i na tym imponujący pościg ekipy ze Skandynawii się zakończył...

W drugim piątkowym meczu grupy A Chorwaci rozbili Serbów 32:22. Wygrana gospodarzy ani przez chwilę nie byłą zagrożona. Chorwaci zagrali efektownie i skutecznie, a najwięcej bramek – po sześć – rzucili Manuel Strlek i Luka Stepancić.