tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy transfer Lecha. "Ma naciskać na Gytkjaera"

Ukraiński napastnik Ołeksij Chobłenko został nowym piłkarzem Lecha Poznań. 23-letni zawodnik, który występował ostatnio w Czernomorcu Odessa, został wypożyczony na pół roku. Klub ze stolicy Wielkopolski zagwarantował sobie też prawo pierwokupu.
(fot. Twitter/LechPoznan)

Zgrupowania, sparingi, transfery w Lotto Ekstraklasie

Lech już wcześniej zapowiadał pozyskanie napastnika i w piątek potwierdził kolejny transfer.  – To zawodnik, który ma naciskać na Christiana Gytkjaera i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem – powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Chobłenko jest wychowankiem Dynama Kijów, od dwóch lat występuje w Czernomorcu Odessa. W obecnym sezonie napastnik w 19 spotkaniach zdobył osiem goli.

Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek. Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice – przyznał Ukrainiec, który w Lechu będzie grał ze swoim rodakiem Wołodymyrem Kostewyczem.

Poznański zespół w tym okienku transferowym wzmocnili wcześniej dwaj obrońcy – Norweg Thomas Rogne (ostatnio IFK Goeteborg) oraz Piotr Tomasik z Jagiellonii Białystok.

podobne informacje

Zobacz najładniejsze bramki Roberta Lewandowskiego w Lotto Ekstraklasie [WIDEO]

Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Lech Poznań 2:2. Remis po zaciętym meczu

Wybraliście najlepszego piłkarza 10. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Przełamanie Lecha. Zwycięstwo po 49 dniach