tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ florecistek: sześć Polek w turnieju głównym w Katowicach

Sześć Polek przebiło się przez eliminacje i w sobotę wystąpi w turnieju głównym Pucharu Świata florecistek w Katowicach. W eliminacjach wzięło udział 20 zawodniczek z naszego kraju.
(fot. Getty Images)

Falstart Szwedów na inaugurację ME

Wszystkie zgłoszone do zawodów biało-czerwone musiały wystąpić już w eliminacjach grupowych, z których zwolnionych jest tradycyjnie 16 najwyżej notowanych w światowym rankingu. Trzy Polki: Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), Julia Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) odniosły w grupach komplet zwycięstw i zapewniły sobie miejsce w czołowej "64", która walczyć będzie w sobotę.

Inne podopieczne trenera kadry Pawła Kantorskiego musiały stoczyć dodatkowe pojedynki pucharowe. Do trzech wspomnianych dołączyły po nich Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań), Katarzyna Lachman (AZS AWF Poznań) i Martyna Jelińska (Budowlani Toruń). Najmniej szczęścia w rozstawieniu miała Lachman, która w 1/32 finału zmierzy się ze Swietłaną Tripapiną. Szósta w światowym rankingu Rosjanka przed rokiem wygrała turniej PŚ w Gdańsku, który w tym sezonie został przeniesiony do Katowic.

Hanna Łyczbińska spotka się z inną Rosjanką - Dianą Jakowlewą, Walczyk z doświadczoną Węgierką Aidą Mohamed, Synoradzka z Kolumbijką Saskią Lorettą, natomiast M. Łyczbińska i Jelińska za przeciwniczki będą mieć Włoszki, odpowiednio, Serenę Rossini i Francescę Palumbo. – Liczę na obecność w finałowej ósemce przynajmniej jednej naszej zawodniczki – deklarował przed zawodami prezes polskiej federacji Adam Konopka.

Wielkie zimowe emocje w TVP już za miesiąc!