tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Turniej CEV: dwie polskie pary w ćwierćfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel awansowali do ćwierćfinału turnieju CEV w siatkówce plażowej w czeskiej miejscowości Pelhrimov. Polacy wygrali w piątek po dwa mecze i zajęli w swoich grupach pierwsze lokaty.
Piotr Kantor (fot. Getty)

Powrót De Giorgiego. Poprowadzi czołowy polski klub

Łosiak i Kantor pokonali w piątek Czechów Marcela Myslivecka i Martina Piherę 2:0 (21:10, 21:16) oraz Norwegów Andreasa Berntsena Mola i Christiana Sandlie Soruma także 2:0 (21:19, 21:19). Z kolei Prudel i Szałankiewicz wygrali z Łotyszami Martiņsem Pļaviņsem i Edgarsem Tocsem 2:0 (21:15, 21:14) oraz z Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem również 2:0 (21:18, 21:16).

Po jednym wygranym i jednym przegranym meczu mają Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oraz Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. W sobotę rozegrają spotkania decydujące o awansie do ćwierćfinału.

Turniej CEV w Pelhrimovie jest drugą w historii siatkówki plażowej międzynarodową imprezą rozgrywaną w całości w hali. Pierwszą były w ubiegłym tygodniu zawody z cyklu World Tour w Hadze, w których drugie miejsce zajęli Kantor i Łosiak.

podobne informacje

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mistrzami Polski w siatkówce plażowej

WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak czwartą parą sezonu

World Tour w siatkówce plażowej. Fijałek i Bryl w finale

WT w siatkówce plażowej: Polacy bliscy awansu z grup