Pewne zwycięstwo Canucks. Bezbarwni Blue Jackets

Zaczęło się naprawdę nieźle dla gospodarzy, ale potem z graczy Columbus Blue Jackets powietrze zaczęło schodzić jak z przekłutego balonu. Hokeiści z Vancouver wykorzystali to bezwzględnie.
Hokej na lodzie, NHL: Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks (skrót)
dddd

Charakterystyczny dla hali w Columbus wystrzał z armaty będącej repliką napoleońskiej broni kibice mogli już usłyszeć po kilku minutach gry. Do siatki bronionej przez Markstroma trafił zawodnik gospodarzy Seth Jones po asyście Artiemija Panarina.

W pierwszej odsłonie wynik już się nie zmienił. Goście doprowadzili za to do wyrównania na początku drugiej tercji wykorzystując grę w przewadze. Stało się to po trafieniu Szwajcara Svena Baertschiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę od prawie dwóch miesięcy, skutecznie wracając do formy po kontuzji szczęki. Podopieczni Travisa Greena poszli za ciosem i kilka minut później wyszli na prowadzenie. Po szybkiej, zespołowej akcji ładną bramkę strzałem z dystansu zdobył Erik Gudbranson.

Szybko okazało się, że gracze z Vancouver wyjątkowo dobrze byli dysponowani podczas gry w przewadze. Bramkę na 3:1, a drugą z jednym zawodnikiem więcej na tafli, zdobył tym razem Kanadyjczyk Brendan Gaunce. Znakomitą dla Canucks drugą część spotkania podsumował golem Alexander Edler.

W trzeciej tercji wiarę gospodarzy w powrót do meczu przywrócił Scott Harrington. Ponad siedem minut przed końcem Columbus Blue Jackets przegrywali 2:4. Nadzieje kibiców z Columbus gasły z każdą upływającą sekundą. Kompletnie zostały zgaszone przez Jake'a Virtanena, który 9 sekund przed końcem meczu skierował krążek do pustej bramki gospodarzy.