tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Loty w Bad Mitterndorf na żywo w TVP1 [TRANSMISJA]

W sobotę w Bad Mitterndorf odbędą się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie. Kamil Stoch ma szansę umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, bo w rywalizacji zabraknie drugiego Niemca Richarda Freitaga. Transmisja od 13:55 w TVP1, relacja tekstowa od 12:45 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

STOCH "NAUCZYŁ SIĘ" LATAĆ. RÓŻNE WSPOMNIENIA Z KULM

Freitag nadal nie jest w pełni sił po upadku w Innsbrucku podczas Turnieju Czterech Skoczni. Stoch wyprzedza go o 12 punktów, a nad trzecim Niemcem Andreasem Wellingerem ma 154 pkt przewagi. W piątkowych kwalifikacjach zarówno Stoch, jak i Wellinger nie błyszczeli. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zakończył je na 16. miejscu, a Niemiec na 22.

W piątek nie oddawałem dobrych skoków. Nie mogłem znaleźć czucia w pozycji najazdowej. ale nie załamuję się. Każdy ma prawo do gorszego dnia. W sobotę kolejne możliwości. Spróbuję czerpać więcej radości z rywalizacji – przyznał Stoch, który nie ukrywa, że po 66. TCS przydałoby się więcej wolnego. – Po tak intensywnych ośmiu dniach przydałby się tydzień, albo najlepiej dwa leżenia na słońcu.

Stoch jeszcze bez fajerwerków. Horngacher uspokaja W konkursie wystąpi jeszcze pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Najlepszy z biało-czerwonych był Kubacki, który po locie na 205. metr zajął 14. miejsce.

Każdy z nas lubi zawody na mamucich skoczniach, bo niewiele jest okazji w sezonie, by polatać ponad 200 metrów. Takie skoki dają pozytywnego kopa i dużą dawkę adrenaliny. Piątek to był taki treningowy dzień, bez zbędnego szarżowania, a teraz drobne poprawki i w sobotę będzie jeszcze lepiej – zaznaczył Kubacki.

Zawody na Kulm są próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf (transmisje na antenach TVP i w SPORT.TVP.PL).

Czy któryś z Polaków stanie na podium sobotnich zawodów w Bad Mitterndorf?
Czy któryś z Polaków stanie na podium sobotnich zawodów w Bad Mitterndorf?
  • 62.5%Tak
  • 37.5%Nie
Kamil Stoch: każdy ma prawo do gorszego dnia
Goldberger sprawdził Kulm. Skoczył najdalej
Maciej Kot: czuję się tu naprawdę dobrze
Stefan Hula: błąd tutaj byłby bardzo kosztowny
Jakub Wolny: loty? Tego nie da się porównać do niczego innego