Zbiórki defensywne
27
28

Dobry mecz Gortata, zwycięstwo Washington Wizards

Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał 11 zbiórek, a jego Washington Wizards wygrali we własnej hali z Orlando Magic 125:119. Koszykarze ze stolicy USA w obecnym sezonie ligi NBA mają 24 zwycięstwa i 18 porażek. W Konferencji Wschodniej zajmują piąte miejsce.
Marcin Gortat (fot. Getty Images)

Gortat na parkiecie przebywał 27 minut i trafił sześć z dziewięciu rzutów z gry. Jego konto uzupełnia jedna asysta, jeden przechwyt i cztery faule. W czwartym spotkaniu z rzędu nie popełnił żadnej straty.

Długo obie drużyny były bardzo skuteczne i po trzech kwartach na tablicy wyników widniał remis 98:98. – Kiedy zobaczyłem ten rezultat, pomyślałem że zwycięży ekipa, która pierwsza zacznie większą uwagę przywiązywać do obrony – powiedział strzelec Wizards Bradley Beal.

I rzeczywiście w ostatniej części gry trafianie do kosza nie przychodziło zawodnikom już tak łatwo. Goście mieli w niej tylko sześć celnych z 22 rzutów z gry. Wizards do wygranej poprowadzili Beal i rozgrywający John Wall. Obaj uzyskali po 30 punktów. Wall przy okazji przekroczył granicę 10000 punktów zdobytych w karierze. Dokonał tego mając 27 lat i 128 dni, co czyni go najmłodszym w historii klubu.

Kolejny mecz stołeczni koszykarze rozegrają już w sobotę – u siebie z Brooklyn Nets. Bilans nowojorskiej drużyny to 16 zwycięstw i 26 porażek. Przy okazji tego spotkania odbędzie się tak zwana "polska noc" w NBA. Z trybun obejrzy je wielu gości zaproszonych przez Gortata.

Cierpliwość Marcina Gortata u granic. Co dalej z jego karierą?