tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piwo, niania i działka. Oryginalna oferta dla "Schweiniego"

Wraz z początkiem stycznia Bastian Schweinsteiger opuścił Chicago Fire. Doświadczony piłkarz na brak ofert nie może jednak narzekać, a jedna z nich przyszła z... szóstej ligi niemieckiej. Propozycja jest jednak tak skonstruowana, że 33-latek, zamiast pieniędzy, miałby otrzymać m.in... kawałek ziemi, nianię dla dziecka i możliwość smakowania lokalnych piw.
Bastian Schweinsteiger (fot. Getty Images)

Inauguracja dla Bayernu. Przełamanie Ribery'ego

W kolejce po usługi Schweinsteigera ustawiło się wielu chętnych. Środkowego pomocnika z przyjemnością w swoich szeregach widziałyby między innymi kluby Bundesligi, ale do rywalizacji o podpis włączył się też grający na co dzień na szóstym poziomie rozgrywkowym klub SG Buna Halle.

Jak przystało na zespół znany tylko lokalnej społeczności, Buna nie jest w stanie zaoferować 33-latkowi dużych pieniędzy za grę. Działacze postanowili więc podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie i skonstruowali propozycję w nietypowy sposób.

Zaskakujący jest już fakt, że oferta została przedstawiona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poza tym, możemy dowiedzieć się, że Schweinsteiger – gdyby zdecydował się na taki transfer – otrzymałby kawałek ziemi w okolicy, nianię dla dziecka, a po każdym ze spotkań możliwość smakowania aż 20 lokalnych piw i wyrobów czekoladowych.

To jednak nie koniec atrakcji. Na tej transakcji skorzystałaby bowiem również żona Niemca, tenisistka Ana Ivanović. Urodzona w Serbii 30-latka automatycznie zostałaby bowiem przydzielona do położonego nieopodal klubu tenisowego TC Sandanger.

Nie gramy jeszcze w Lidze Mistrzów. Droga jest długa i trudna, ale z tobą, naszą nową gwiazdą, nie jest to niemożliwe! – zachęcają piłkarza działacza Buna Halle.

Puchar Niemiec: Bayern Monachium – Borussia Dortmund (skrót)

podobne informacje

Schweinsteiger podjął decyzję. Nowy-stary klub Niemca

"Nowy Schweinsteiger" od lipca w Bayernie