tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bunt Keity. Liverpool walczy o transfer jeszcze zimą

Już od kilku miesięcy wiadomo, że Naby Keita latem przeniesie się z Lipska do Liverpoolu. Anglicy robią jednak wszystko, by Gwinejczyk trafił na Anfield już tej zimy.
Naby Keita (fot. Getty Images)

Piwo, niania i działka. Oryginalna oferta dla "Schweiniego"

The Reds podpisali kontrakt z piłkarzem już w sierpniu, ale na mocy umowy pomocnik miał dołączyć do drużyny dopiero po sezonie. Wiele wskazuje jednak na to, że Keita jeszcze w styczniu może zostać piłkarzem drużyny Juergena Kloppa. Liverpool jest bowiem skłonny dopłacić aż do 20 milionów euro, by doszło do tego rozwiązania.

Według niemieckich mediów również sam piłkarz robi wszystko, by opuścić klub ze wschodu Niemiec. 22-latek jest ponoć zniechęcony tym, że RB odpadł z Ligi Mistrzów i wiosną będzie zmuszony rywalizować wyłącznie w Bundeslidze.

Keita o transfer walczy jednak buntem. Zdaniem "Bilda" zawodnik ma napięte relacje z pozostałymi zawodnikami, na treningach wykazuje się lenistwem i przestał już nawet uczyć się języka niemieckiego.

Pozyskanie Gwinejczyka pozwoliłoby działaczom z Wysp zatuszować w pewnym stopniu stratę Coutinho, który za rekordową dla Barcelony sumę przeniósł się na Camp Nou.

Lewandowski nie wytrzymał. Starł się z arbitrem

podobne informacje

Ważne zwycięstwo Schalke, niespodzianka w Lipsku

Zdeklasowane Monaco. Gol Kamila Glika na otarcie łez

Zwycięstwo i awans Bayernu po rzutach karnych

Borussia D. – RB Lipsk 2:3. "Czerwony" mecz w Dortmundzie