tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska – Cypr od godz. 21:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [transmisja]

W cieniu mistrzostw Europy w Chorwacji, reprezentacja Polski rozpoczęła walkę o awans do mistrzostw świata 2019. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Cyprem w drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego w portugalskim Povoa de Varzim. Transmisja od godz. 21:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Łukasz Gierak (fot. PAP/EPA)

GŁÓD, KURZ I 150 TYS. ZŁOTYCH − WSPOMINAMY PREKWALIFIKACJE Z 2005 ROKU

Zawodnicy Piotra Przybeckiego pokonali w piątek Kosowo 30:19, choć w pierwszej połowie niżej notowani rywale postraszyli. Na przerwę biało-czerwoni schodzili prowadząc tylko jedną bramką (13:12).

W sobotę zmierzą się z rywalem podobnej klasy i każdy inny wynik od wysokiej wygranej będzie sensacją. W pierwszym spotkaniu z gospodarzami turnieju Cypryjczycy zostali rozgromieni (16:47).

Przybecki: było nerwowo, ale spodziewaliśmy się tego Na pewno ten zespół nie będzie nam leżał, ale musimy wyciągnąć wnioski z piątkowego spotkania. Od początku zagrać efektywnie i konsekwentnie – zapowiedział trener Przybecki.

W fazie play-off eliminacji zagra tylko zwycięzca turnieju w Portugalii, dlatego nie można pozwolić sobie na potknięcie. – Chcemy poprawić wszystko, ponieważ musimy wygrać z Portugalią. Każdy z nas musi zagrać lepiej, a ten mecz musimy potraktować jako rozpoczęcie i przetarcie. Ma on nam dać do myślenia, żeby wyjść i zagrać o wiele lepiej. Potrafimy, mamy umiejętności, jednak trzeba to przenieść na parkiet – powiedział rozgrywający Piotr Chrapkowski.

Trener Przybecki dokonał dwóch zmian w składzie na mecz z Cyprem. Szansę dostaną skrzydłowy Michał Daszek oraz obrotowy Marek Daćko, którzy w szesnastce zastąpili rozgrywającego Pawła Paczkowskiego i obrotowego Kamila Syprzaka. Przed niedzielnym spotkaniem sztab szkoleniowy będzie mógł ponownie dokonać dwóch roszad.

Przed meczem biało-czerwonych, o godz. 19:00 Portugalczycy zagrają z Kosowem. Kluczowy mecz turnieju prekwalifikacyjnego będzie miał miejsce w niedzielę – Polacy zmierzą się z gospodarzami turnieju. Zakładając, że obie ekipy wygrają w sobotę, zwycięzca pozostanie w grze o mundial w Danii i Niemczech.

Sobota z piłką ręczną:

Turniej prekwalifikacyjny:


19:00 Portugalia – Kosowo – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
21:00 Polska – Cypr – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

Mistrzostwa Europy:

17:15 Niemcy – Czarnogóra – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
18:15 Hiszpania – Czechy – SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
19:30 Macedonia – Słowenia – SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
20:30 Dania – Węgry – SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

Polska awansuje do rundy play-off eliminacji MŚ?
Polska awansuje do rundy play-off eliminacji MŚ?
  • 68.4%Tak
  • 31.6%Nie
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Kosowo (skrót)
Chrapkowski: pozwoliliśmy rywalom na chaos, który uwielbiają
Adam Morawski: nie widzę innej możliwości jak awans

podobne informacje

Znamy gospodarzy ME 2022 i 2024. Turnieje w sześciu krajach

Z Hiszpanią bez MVP ligi. Kontuzja Adama Malchera

Kariera usłana kontuzjami. "Skończyła się po odejściu z VIVE"

Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu