tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vardy za słaby na Chelsea? "Nigdy go nie chcieliśmy"

Wydawałoby się, że najlepszy piłkarz 2016 roku w Anglii i rekordzista pod względem liczby meczów z rzędu ze strzelonym golem w Premier League jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Ale nie dla mistrza kraju. – Nigdy nie chcieliśmy kupić Jamie'ego Vardy'ego – zdradził Antonio Conte, trener Chelsea.
Jamie Vardy (fot. Getty Images)

Prasa: Ancelotti do Arsenalu, Allegri do Chelsea

O Vardym cały piłkarski świat usłyszał w sezonie 2015/16, gdy Leicester City niespodziewanie wywalczył mistrzostwo Anglii. Napastnik Lisów zajął drugie miejsce, za Harrym Kane'em, w klasyfikacji strzelców i wtedy ustanowił rekord 11 meczów z rzędu ze zdobytą bramką. Wówczas też trafił do reprezentacji Anglii. Od tamtej pory zagrał w niej 19 razy i strzelił sześć goli.

Antonio Conte (fot. Getty Images) Nie jest tajemnicą, że Chelsea szuka wzmocnień w zimowym oknie transferowym, lecz szkoleniowiec zdecydowanie zaprzecza, że klub jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Leicester.

Naprawdę nigdy nie rozmawialiśmy o transferze tego piłkarza. Interesują nas tylko najlepsi zawodnicy – stwierdził Conte w rozmowie z dziennikarzami.

To znaczy, że według włoskiego szkoleniowca Vardy jest za słaby na grę w Chelsea? – Nie lubię rozmawiać o piłkarzach innych klubów, ale to świetny napastnik. Jest reprezentantem kraju, regularnie strzela w lidze, jednak mówię o nim tylko dlatego, że mnie o to pytacie – wyjaśnił.

W tym przypadku nie ma mowy o sprowadzeniu go do klubu – zakończył Conte.

Bereszyński do Interu, Kownacki do... Juventusu?

podobne informacje

Jamie Vardy w nietypowym stroju. Spiderman trenował z piłkarzami Leicester

"Sexy futbol" Arsenalu i... problemy żołądkowe Vardy'ego

Jamie Vardy zrezygnował z gry dla reprezentacji Anglii. Chce skupić się na występach w Leicester

Leicester przed kluczowym meczem. Co muszą poprawić?