tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Team Kinguin w ESL One Katowice 2018

Drużyna Pingwinów zakwalifikowała się do pierwszego turnieju Major w Dota 2 w Polsce. W katowickim spodku najlepsze drużyny świata powalczą o milion dolarów. Wydarzenie zaplanowano na 24-25 lutego.
Michał "Nisha" Jankowski i Rafał "eL lisasH" Wójcik

Rozpoczął się pierwszy sezon Overwatch League

ESL One to najważniejszy turniej odbywający się w Polsce. Obecnie trwają kwalifikacje do głównych rozgrywek. Dla polskiego Teamu Kinguin były to jedne z najistotniejszych eliminacji w grze Dota 2 w karierze.

Team Kinguin podczas całych eliminacji zdawał się zmierzać bezpośrednio do turnieju w Katowiach. W trakcie kwalifikacji chłopaki pokonali już Team Doggie, dzięki czemu trafili do półfinału. Kolejny mecz trybie BO3 Polacy rozegrali 12 stycznia, a ich przeciwnikiem zostało PENTA Sports.

W przeszłości obie drużyny starły się ze sobą, niestety bez powodzenia dla Pinginów. Tym razem Polacy mieli więcej szczęścia. Team Kinguin pokonał rywali i zapewnił sobie miejsce w ESL One w Katowicach. Turniej rozpocznie się już w 24 lutego w katowickim Spodku, weźmie w nim udział 16 drużyn, a w puli nagród znajdzie się milion dolarów. Będzie to pierwszy turniej Major w Dotę w Polsce.

Fajdek i Bukowiecki: esport też wymaga ciężkich treningów
Nie tylko Counter Strike. Gdzie przyszłość eSportu?
Wielkie turnieje i gigantyczne zarobki. E-sport rośnie w siłę
Izak: chcę wspierać polską scenę Counter-Strike’a