tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rekordowe zarobki Messiego. Ponad 100 mln za sezon

Znany z dostępu do poufnych wiadomości portal Football Leaks opublikował informację dotyczącą zarobków Leo Messiego. Argentyńczyk rocznie może zainkasować nawet ponad 100 milionów euro.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Ronaldo zadeklarował fiskusowi mniejsze wpływy

Dotychczas wydawało się, że żaden z piłkarzy nie przekroczy magicznej granicy 100 milionów euro zarobionych w trakcie dwunastu miesięcy. Wedle najnowszych doniesień, tym zawodnikiem może stać się Leo Messi, co jest uwarunkowane bonusami znajdującymi się w kontrakcie Argentyńczyka.

30-latek w zeszłym roku przedłużył umowę z Blaugraną. Wstępnie mówiło się, że na mocy tego kontraktu będzie zarabiał 35 milionów euro kwoty podstawowej, a około 15 milionów miały mu dostarczać premie. Jak się jednak okazało, skrzydłowy może ugrać samymi bonusami znacznie więcej.

Zgodnie z informacjami Football Leaks, Messi inkasuje rocznie około 20 milionów z samych praw do wizerunku. Kolejne kilkanaście milionów otrzyma po ewentualnym zwycięstwie Dumy Katalonii w Champions League, a kilka pomniejszych kwot może sobie zagwarantować osiągając odpowiednią liczbę występów (1,9 miliona za minimum 60 procent spotkań w sezonie). Do tego dochodzą też premie za lojalność, przedłużenie umowy, gole, asysty i zwycięstwa. Łącznie – około 105 milionów.

Barca TV: 10 najładniejszych goli Ronaldinho

podobne informacje

Ranking napastników "Bilda". Odległe miejsce "Lewego"

Wspaniała seria Messiego. Kosmiczna skuteczność Argentyńczyka

MŚ 2018: mało wymagający rywal Argentyny przed mundialem

Zabójcze rzuty wolne Leo Messiego