tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lechia bez Wolskiego podczas obozu w Turcji

Lechia Gdańsk podała nazwiska 26 piłkarzy, którzy wylecieli do Turcji na obóz przygotowawczy przed rudną wiosenną Ekstraklasy. Na liście zabrakło 7-krotnego reprezentanta Polski, Rafała Wolskiego. Coraz głośniej mówi się o odejściu zawodnika.
Rafał Wolski (L), fot. PAP/Andrzej Grygiel

Wolski nie kryje zdezorientowania. W wywiadzie dla portalu dziennikbaltycki.pl stwierdził, że nie otrzymał dotychczas żadnej informacji o braku powołania.

Skrzydłowy chciałby odejść z Lechii w zimowym okienku transferowym. Prezes Adam Mandziara oczekuje jednak ofert wyższych niż 300 tysięcy euro.

Fakt, że Wolski nie poleciał z drużyną do Turcji może być pokłosiem wniesienia przez przedstawicieli piłkarza wezwania do uregulowania zaległości. Klub nie wypłacił mu bowiem pensji za ostatnie dwa miesiące.

Zamieszanie dotyczące przyszłości 25-latka może również odbić się na jego ewentualnym udziale w przygotowaniach reprezentacji do mistrzostw świata w Rosji.

Wolski w kadrze zadebiutował w maju 2012 roku. W 7 spotkaniach zdobył jedną bramkę. W Lechii gra od lipca 2016 roku, dokąd trafił z Fiorentiny.

Kadra Lechii Gdańsk na obóz przygotowawczy w Turcji:

Bramkarze: Dusan Kuciak, Maciej Woźniak, Oliver Zelenika
Obrońcy: Błażej Augustyn, Adam Chrzanowski, Gerson, Mateusz Lewandowski, Mato Milos, Joao Nunes, Paweł Stolarski, Steven Vitoria, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak
Pomocnicy: Lukas Haraslin, Milos Krasić, Patryk Lipski, Flavio Paixao, Daniel Łukasik, Sebastian Mila, Joao Oliveira, Sławomir Peszko, Florian Schikowski, Simeon Sławczew
Napastnicy: Marco Paixao, Przemysław Macierzyński, Mateusz Żukowski

W Ekstraklasie wolą doświadczonych. Młodzi... sporym ryzykiem