HME w hokeju na trawie: Polacy w półfinale

Polscy hokeiści na trawie pokonali w Antwerpii Czechy 3:2 (2:0) w ostatnim meczu grupy A halowych mistrzostw Europy i awansowali do półfinału. Wieczorem w sobotę w spotkaniu o finał zmierzą się z Belgią lub Austrią.
Polscy hokeiści podczas finału halowego Euro w 2015 roku, fot. PAP/Tytus Żmijewski

HME hokeistów na trawie: efektowna wygrana Polaków na inaugurację

Spotkanie Polaków z Czechami decydowało, która z drużyn awansuje do najlepszej czwórki turnieju. Oba zespoły w piątek zanotowały podobne wyniki - wysoko pokonały Duńczyków i w takim samym stosunku (1:8) uległy reprezentacji Niemiec. Mecz był bardzo zacięty, a skutecznie wykonywane krótkie rogi (po jednym z nich Polacy wywalczyli rzut karny) dały prowadzenie 2:0.

Prawdziwe emocje przyniosły ostatnie dwie minuty. Czesi przy stanie 3:1 wycofali bramkarza, ale efekt w postaci kontaktowego gola osiągnęli dopiero na 90 sekund przed końcem. Mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale w ostatnich sekundach dwukrotnie znakomicie interweniował bramkarz Mateusz Popiołkowski.

O naszym zwycięstwie zadecydowała dobra, agresywna gra w obronie. Przyszykowaliśmy sobie inne warianty w defensywie i to przyniosło skutek. Rywale stworzyli może z trzy-cztery sytuacje, my mieliśmy ich zdecydowanie więcej. Jedno co nas martwi to skuteczność z krótkich rogów. W drugiej połowie mogliśmy kilka razy podwyższyć wynik i nie byłoby takiej nerwowej końcówki. Szczęście było jednak po naszej stronie – powiedział trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek.

Rywalem polskich hokeistów w walce o finał będą Belgowie albo Austriacy (w grupie B rywalizacja wciąż trwa).

Polska - Czechy 3:2 (2:0)

Bramki: dla Polski - Artur Mikuła (10-krótki róg), Krystian Makowski - dwie (14-karny, 28); dla Czech - Lukas Plochy (21), David Vacek (39).