tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przyszłość Sancheza poza Londynem. Kierunek Manchester

Jest już praktycznie pewne, że Alexis Sanchez opuści latem Arsenal. To jednak nie koniec złych wiadomości dla działaczy Kanonierów. Na Chilijczyku nie zarobią oni bowiem ani centa, a jakby tego było mało, to skrzydłowy najprawdopodobniej wzmocni ligowego rywala.
Alexis Sanchez (fot. Getty Images)

Media: nietypowy kierunek. Zlatan odejdzie do...

Sanchez trafił do zespołu Arsene'a Wengera latem 2014 roku. Kanonierzy zapłacili wówczas za piłkarza 42,5 miliona euro. Chilijczyk błyskawicznie stał się gwiazdą drużyny, lecz teraz uznał, że jest żądny nowych wyzwań.

Umowa Alexisa wygasa wraz z końcem czerwca, co oznacza że za darmo może zmienić barwy klubowe. Już latem mówiło się, że chętnie w swoich szeregach widzieliby go chociażby w Monachium, ale wówczas negocjacje rozbiły się o wymagania finansowe piłkarza. Wydaje się jednak, że teraz znajdzie klub, który zagwarantuje mu odpowiednie zarobki.

Według angielskich mediów 29-latek przeprowadzi się do Manchesteru, ale... nie wiadomo, który z dwóch klubów wybierze. Dotychczas było mu ponoć bliżej do zespołu Pepa Guardioli, lecz niezwykle zdeterminowany w walce o podpis zawodnika jest ponoć Jose Mourinho.

W tym sezonie Sanchez we wszystkich rozgrywkach rozegrał 22 mecze, ma w dorobku osiem goli i cztery asysty.

podobne informacje

Robert Lewandowski w meczu Polska – Portugalia zagra po raz 100. Drugiego takiego w Europie nie ma