tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Team Liquid triumfuje nad FlipSid3

Trwają kwalifikacje do turnieju Eleague Major w Bostonie. Za nami mecz Teamu Liquid z FlipSid3, który zakończył się wynikiem 16:10 na korzyść amerykańskiego zespołu.
Team Liquid (fot. Facebook)

Milion dolarów w puli EPICENTER XL Dota 2 w Moskwie


Zawodnicy drużyny FlipSid3 rozegrali mecz z Misfits, w którymn ponieśli porażkę 16:4. Z Teamem Liquid nie poradzili sobie dużo lepiej. Potyczka w formacie BO1 została stoczona na mapie Cobblestone. FlipSid3 przegrało, mimo dobrego początku.

Składy

FlipSid3
Georgi "WorldEdit" Yaskin
Yegor "markeloff" Markelov
Denis "seized" Kostin
Andrey "B1ad3" Gorodenskiy
Jan "wayLander" Rahkonen

Liquid
Russel "Twistzz Van Dulken"
Josh "jdm64" Marzano
Jonatan "EliGE" Jablonowski
Nicholas "nitr0" Canella
Wilton "zews" Prado

W pierwszej części meczu FlipSid3 zdecydowanie utrzymywał przewagę nad przeciwnikami z Teamu Liquid. Zmieniło się to w rundzie 15., kiedy wynik wyrównał się do 7:7, a FlipSid3 musiało zacząć grać agresywniej, by odzyskać prowadzenie. Do końca rundy zostało tylko 40 sekund, a zawodnicy tylko na chwilę odzyskali przewagę 8:7. 18 runda należała do Teamu Liquid i skończyła się wynikiem 9:8 i rozpoczęła się dobrą passą drużyny założonej w Holandii, która w krótkim czasie zwiększyła przewagę do 14:9 w 25 rundzie, dochodząc ostatecznie do wyniku 16:10.

Graczem, który wyróżnił się podczas rozgrywek był "markeloff" zdobywając 21 fragów, najwięcej asyst na koncie miał "wayLander", największy drop uzyskali z kolei "jdm64" oraz "B1ad3".

Kolejny mecz kwalifikacji odbędzie się już niebawem z lekkim opóźnieniem. Przeciw sobie stanie drużyna mousesports oraz Natus Vincere.