tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maciej Sulęcki i Krzysztof Głowacki liderami rankingu WBC

Maciej Sulęcki i Krzysztof Głowacki liderami rankingu WBC. Pięciu innych Polaków notowanych jest w "piętnastce" zestawienia, co oznacza, iż w teorii mogą przystąpić nawet do walki o pas mistrza świata.
Sulęcki [L] w starciu z Culcayem [P] (FOT. Getty Images)

Drugi rozdział wojny. Syrowatka zmierzy się z Daviesem w Liverpoolu

Zwycięstwo nad Jackiem Culcayem w październiku ubiegłego roku wywindowało Macieja Sulęckiego na pozycję lidera rankingu World Boxing Council w kategorii junior średniej (limit wagowy do 69,8 kg). "Striczu" jest już o krok od upragnionej walki o pas mistrzowski WBC. Przed nim jeszcze potyczka z pochodzącym z Armenii Vanesem Martirosyanem. Zwycięzca otrzyma prawo do starcia z posiadaczem trofeum, niepokonanym Jermellem Charlo.

Na samym szczycie listy dywizji junior ciężkiej (limit wagowy do 90,7 kg) pozostaje Krzysztof Głowacki. W przypadku "Główki" sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bowiem posiadaczem pasa jest Mairis Briedis. Łotysz 27 stycznia w Rydze podejmie Ołeksandra Usyka, czempiona WBO, w unifikacyjnym boju.

W najcięższej wadze Adam Kownacki awansował na 12. miejsce. Zgodnie z prawidłami profesjonalnego boksu, zawodnik znajdujący się w "piętnastce" rankingu zyskuje prawo pretendenta i może rywalizować o tytuł. Mistrzem królewskiej wagi jest Deontay Wilder, który 3 marca zmierzy się z Luisem Ortizem.

Ponadto w czołówce są Mateusz Masternak (7.) i Krzysztof Włodarczyk (13.) w kategorii junior ciężkiej, Andrzej Fonfara (8.) w półciężkiej, Kamil Szeremeta (12.) w średniej. W dalszej kolejności są Mariusz Wach (16.) i Tomasz Adamek (25.), Robert Parzęczewski (38.), Patryk Szymański (30.), Michał Syrowatka (35.) i Przemysław Runowski (38.).

Megafights: Juan Manuel Marquez – Juan Diaz

podobne informacje

Deontay Wilder skazany za posiadanie marihuany. Mistrz popracuje społecznie

Laila Ali myśli o powrocie na ring. Szalony prezent urodzinowy 40-latki

Dwóch mistrzów, cztery pasy. Anthony Joshua zmierza na kolejny szczyt

Tyson Fury podał datę powrotu. "Król Cyganów" wraca do formy