tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maciej Sulęcki i Krzysztof Głowacki liderami rankingu WBC

Maciej Sulęcki i Krzysztof Głowacki liderami rankingu WBC. Pięciu innych Polaków notowanych jest w "piętnastce" zestawienia, co oznacza, iż w teorii mogą przystąpić nawet do walki o pas mistrza świata.
Sulęcki [L] w starciu z Culcayem [P] (FOT. Getty Images)

Drugi rozdział wojny. Syrowatka zmierzy się z Daviesem w Liverpoolu

Zwycięstwo nad Jackiem Culcayem w październiku ubiegłego roku wywindowało Macieja Sulęckiego na pozycję lidera rankingu World Boxing Council w kategorii junior średniej (limit wagowy do 69,8 kg). "Striczu" jest już o krok od upragnionej walki o pas mistrzowski WBC. Przed nim jeszcze potyczka z pochodzącym z Armenii Vanesem Martirosyanem. Zwycięzca otrzyma prawo do starcia z posiadaczem trofeum, niepokonanym Jermellem Charlo.

Na samym szczycie listy dywizji junior ciężkiej (limit wagowy do 90,7 kg) pozostaje Krzysztof Głowacki. W przypadku "Główki" sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bowiem posiadaczem pasa jest Mairis Briedis. Łotysz 27 stycznia w Rydze podejmie Ołeksandra Usyka, czempiona WBO, w unifikacyjnym boju.

W najcięższej wadze Adam Kownacki awansował na 12. miejsce. Zgodnie z prawidłami profesjonalnego boksu, zawodnik znajdujący się w "piętnastce" rankingu zyskuje prawo pretendenta i może rywalizować o tytuł. Mistrzem królewskiej wagi jest Deontay Wilder, który 3 marca zmierzy się z Luisem Ortizem.

Ponadto w czołówce są Mateusz Masternak (7.) i Krzysztof Włodarczyk (13.) w kategorii junior ciężkiej, Andrzej Fonfara (8.) w półciężkiej, Kamil Szeremeta (12.) w średniej. W dalszej kolejności są Mariusz Wach (16.) i Tomasz Adamek (25.), Robert Parzęczewski (38.), Patryk Szymański (30.), Michał Syrowatka (35.) i Przemysław Runowski (38.).

Megafights: Juan Manuel Marquez – Juan Diaz

podobne informacje

Zawieszony, ale nokautuje. Francuz śladami Joshuy

Przystanek "Cud" dla Sulęckiego. Status gwiazdy za zwycięstwo

Walka XXI wieku? "Nieokrzesany demon. Ziemia by tego nie wytrzymała"

Sulęcki wyczekuje walki Joshuy z Wilderem. "Szaleniec gwarantuje emocje"