LSK: lider wrócił na zwycięskie tory

ŁKS Commercecon Łódź wygrał na wyjeździe z Poli Budowlanymi Toruń 3:0 (25:12, 25:18, 25:18) w 13. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Tym samym lider tabeli przerwał serię dwóch zwycięstw w lidze gospodyń. Pozostałe sobotnie mecze wygrały Polski Cukier Muszynianka Muszyna i Trefl Proxima Kraków.
Od lewej: Izabela Kowalińska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Dorota Ściurka (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

ŁKS był wyraźnie lepszy w każdym secie i każdym elemencie gry. – Potrzebowałyśmy podwójnej motywacji w tym spotkaniu. Po wyniku widać, że udało nam się zmobilizować, ale na boisku różnie to wyglądało. Miałyśmy przestoje. Czasami nie gra się liczy, ale wynik i dziś z niego jesteśmy zadowolone. Nieźle zaprezentowałyśmy się w polu zagrywki – powiedziała reprezentantka Polski Efimienko-Młotkowska.

Torunianki po zmianie trenera na Mirosława Zawieracza odniosły w lidze dwa zwycięstwa, ale nadal znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Do zespołu dołączyła atakująca Kinga Hatala, która wyszła w sobotę w pierwszej szóstce, ale po słabym pierwszym secie trener dokonał roszady i postawił znów na Julię Kavalenkę.

Zarówno ja, jak i dziewczyny pewnie inaczej wyobrażaliśmy sobie ten mecz. ŁKS jest liderem i do tej pory przegrał w lidze tylko raz. Jesteśmy, póki co, na dwóch różnych biegunach. Hatala na pewno będzie wzmocnieniem, ale potrzeba trochę czasu. Jeżeli mielibyśmy wygrywać z liderem po 3:0, to nie bylibyśmy na przedostatnim miejscu w tabeli, chociaż oczywiście wszyscy byśmy sobie, ze mną na czele, takich zwycięstw życzyli – powiedział Zawieracz.

W pozostałych spotkaniach Polski Cukier Muszynianka Muszyna wygrała z Impelem Wrocław 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 28:26), a Trefl Proxima Kraków pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:10, 25:20).

W tabeli prowadzi ŁKS Commercecon Łódź, który ma 34 punkty. Cztery punkty traci Chemik Police, a pięć – Developres SkyRes Rzeszów. Na niedzielę zaplanowane są dwa starcia: Pałacu Bydgoszcz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Chemika z Grot Budowlanymi Łódź.

Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 28:26)
Trefl Proxima Kraków – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:10, 25:20)
POLI Budowlani Toruń – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (12:25, 18:25, 18:25)