0 Stanislav Kasparek 5 1
0 Dieudonne Mubenzem 1
0 Jakub Svitak

ME 2018: wygrana Hiszpanów. Udany rewanż Duńczyków

Hiszpanie pokonali Czechów 32:15 (16:9) w meczu 1. kolejki grupy D mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Przekonujące zwycięstwo odnieśli również Duńczycy, którzy wygrali z Węgrami 32:25 (14:12).
Leos Petrovsky (L) i Raul Entrerrios (P) (fot. PAP/EPA)

ME: Niemcy z łatwością rozjechali Czarnogórę

Początek starcia Hiszpanów z Czechami był wyrównany. Z czasem gracze La Roja zyskiwali jednak przewagę. Hiszpanie byli bardzo skuteczni, wykorzystywali większość błędów rywali.

Bardzo dobre zawody rozgrywał też bramkarz Hiszpanów Rodrigo Corrales, który popisywał się świetnymi interwencjami. Odbił aż osiem z czternastu rzutów. Czesi nie potrafili zdobyć bramki przez czternaście minut – w tym czasie Hiszpanie rzucili ich aż dziewięć.

Najwięcej bramek dla La Roja zdobyli Ferran Sole i Raul Entrerrios – po pięć. Ten drugi został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Mikkel Hansen (fot. PAP/EPA) Ciekawie było także w drugim spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 20:30. Duńczycy poradzili sobie z Węgrami, mimo że w 41. minucie czerwoną kartkę dostał Mikkel Hansen, który do tamtego momentu rzucił sześć bramek.

Brak lidera nie przeszkodził jednak Duńczykom w odniesieniu zwycięstwa. Dzięki tej wygranej zrewanżowali się Węgrom za mistrzostwa świata z 2017 roku – wówczas przegrali z nimi w 1/8 finału.

Piłka ręczna, ME mężczyzn, gr. D: Hiszpania - Czechy (mecz)