tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

HME: Polacy przegrali z Belgią w półfinale

Polscy hokeiści na trawie ulegli w Antwerpii Belgii 3:7 (0:3) w półfinale halowych mistrzostw Europy. Podopieczni Karola Śnieżka w niedzielę o brązowy medal zmierzą się z Niemcami, a w finale Belgia zagra z Austrią.
(fot. Getty Images)

PŚ florecistek: Derigłazowa wygrała w Katowicach

Biało-czerwoni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w półfinałowym pojedynku. Bardzo szybko stracili dwie bramki, a przy stanie 0:2 nie wykorzystali rzutu karnego. – Ta sytuacja miała duży wpływ na to, co działo się na boisku. Zagraliśmy bardzo nieskutecznie, bo były jeszcze słupki i sporo niewykorzystanych szans – powiedział trener reprezentacji, Karol Śnieżek.

Gospodarze turnieju tylko raz stanęli na podium halowych ME – w 1976 roku. Dwa lata temu występowali jeszcze w drugiej dywizji. Rywalem Polaków o brązowy medal będą Niemcy, którzy w półfinale trochę nieoczekiwanie przegrali po karnych zagrywkach z Austrią 3:4 (w regulaminowym czasie był remis 2:2). W fazie grupowej Polacy ulegli Niemcom 1:8.

Awans do półfinału jest już dla nas wykonaniem planu i małym sukcesem, ale skoro jesteśmy już w tej czwórce, to nie zamierzamy zająć ostatniego miejsca w tym gronie. Chcemy do domu wrócić z medalem – dodał selekcjoner. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Polska – Belgia 3:7 (0:3)
Bramki: dla Polski – Makowski – dwie (36, 40-karny), Mikuła (39); dla Belgii – Dykmans (2), Plennevaux – dwie (4, 31), Zimmer – dwie (16, 21-karny), Mariate (27), Vandiest (36).