tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cloud9 lepsze od drużyny Polaka

Drużyny Cloud9 oraz Sprout zakończyły swoje spotkanie w kwalifikacjach do EL Major 2018. Amerykańska formacja Cloud9 zwyciężyła 16:5.
tarik i Stewie2k (fot. Twitch)

Mousesports miażdży Natus Vincere


Spotkanie Sprout z piątym w światowym rankingu Cloud9 nie zapowiadało się najlepiej dla drużyny z Polakiem w składzie. Cloud9 to ekipa z wieloma sukcesami na koncie. Amerykanie dziewięciokrotnie w karierze stali na podium. Aktywny skład gra wspólnie od sierpnia 2017, a według oficjalnych informacji niemiecka drużyna Sprout została uformowana dopiero w grudniu 2017 roku i tylko raz stanęła na podium, ex aequo z Teamem LDLC.com w turnieju CS:GO Legend Series: Europe #4 .

Składy

Sprout
Jesse "zehN" Linjala
Paweł "innocent" Mocek
Kevin "kRYSTAL" Amend
Timo "Spiidi" Richter
Denis "denis" Howell

Cloud9
Tyler "Skadoodle" Latham
Will "RUSH" Wierzba
Tarik "tarik" Celik
Timothy "autimatic" Ta
Jake "Stewie2K" Yip

Amerykanie z Cloud 9 szybko zdobyli przewagę. W 13. rundzie prowadzili wysoko – 10:2. Wiele zawdzięczali sprawnej grze zespołowej tarika, który dwudziestostokrotnie dokonał eliminacji przy czterokrotnej asyście. Innocent w 16. rundzie zainicjował kilka eliminacji i utrzymał się przy życiu. W walce o wyrównanie sił miała znaczenie również gra kRYSTALA. Niestety wynik 13:5 wciąż był daleki remisu. Pozornie dobrą rundę europejskiego składu zakończył RUSH, eliminując reprezentantów Sprout. Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem Cloud9 i wynikiem 16:5

W kolejnym meczu zobaczymy fenomenalną drużynę FaZe oraz Vega Squadron. Start już o 23:00.