tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bad Mitterndorf: loty w TVP1 [transmisja]

Skoczkowie w niedzielę będą chcieli zrehabilitować się za wyniki w pierwszym konkursie. W sobotę żaden z sześciu Polaków nie znalazł się w czołowej dziesiątce konkursu na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf. Transmisja od 14.00 w TVP1, relacja "skok po skoku" na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Kamil Stoch, fot. PAP/EPA

Kulm: Polacy bez stresu. "Nie jesteśmy robotami"

Najlepiej w polskiej ekipie poradził sobie Stefan Hula, który był 14., a w serii próbnej ustanowił rekord życiowy (218 m). Piotr Żyła uplasował się na 17. pozycji, Kamil Stoch był 21., Maciej Kot 23., Dawid Kubacki 33., a Jakub Wolny 37.

W naszej ekipie mogą cieszyć drobne elementy, jak udany dzień w wykonaniu Stefana Huli. Ogólnie wyniki Polaków nieco poniżej oczekiwań, bo po raz pierwszy od bardzo dawna, wiosny 2016 roku, zabrakło naszego reprezentanta w najlepszej dziesiątce – zaznaczył na Facebooku Adam Małysz.

Kamil Stoch: dostałem trochę w kość, ale wszystko powinno wrócić do normy

Dyrektor sportowy PZN, a w przeszłości utytułowany skoczek przyznał, że po zawodnikach widać zmęczenie ostatnimi intensywnymi tygodniami. Jak dodał, szczególnie daje się ono we znaki Kamilowi Stochowi, który wygrał wszystkie cztery konkursy niedawnego Turnieju Czterech Skoczni.

Stoch zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Wyprzedza nieobecnego w Austrii Niemca Richarda Freitaga o 22 punkty, a nad trzecim Niemcem Andreasem Wellingerem ma 148 punktów przewagi.

Początek pierwszej serii konkursowej w niedzielę o godzinie 14:15. Na godzinę 12:30 zaplanowano kwalifikacje, do których Polacy przystąpią w takim samym składzie, w jakim wystąpili w sobotnich zawodach.

Zawody na Kulm są próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf.

Wspomnienie z Kulm. Adam Małysz odleciał w drugiej serii
Maciej Kot: nie przyjechaliśmy tutaj, by bić rekordy
Stefan Hula: to był mój najlepszy konkurs lotów
Stoch jeszcze bez fajerwerków. Horngacher uspokaja

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: zmiana pogody w szwajcarskim Engelbergu

Zawody PŚ w Ruce niezagrożone, mimo pogodowych anomalii

Puchar Świata w żeglarstwie: Polacy znów na drugiej pozycji

Kamil Stoch: w Pjongczangu może być całkiem przyjemnie...