tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kadrowicze pewni swego. "To ważny mecz dla polskiej piłki ręcznej"

Mecz z Portugalią będzie decydującym w kontekście awansu polskich piłkarzy ręcznych do fazy play-off eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata. Graczom trenera Piotra Przybeckiego, po okazałych zwycięstwach w pierwszych dwóch starciach turnieju prekwalifikacyjnego, nie brakuje pewności siebie. Transmisja od 18:45 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Cypr (skrót)

Z Portugalią o wszystko. Awans da tylko zwycięstwo

By awansować, biało-czerwoni muszą w meczu z Portugalczykami odnieść zwycięstwo. Remis da promocję rywalom. – To spotkanie na pewno nie będzie najłatwiejsze. Gramy na terenie Portugalii, ale jesteśmy gotowi na ten pojedynek. Czujemy się dobrze przygotowani. Oni zagrali poprawnie w poprzednich spotkaniach, lecz w naszej grze także można odnaleźć sporo pozytywów – ocenił Kamil Syprzak.

Tabela grupy 4. po dwóch kolejkach, fot. eurohandball.com

Obrotowy Barcelony wskazał obronę jako formację, na której bazuje gra gospodarzy – Dobrze bronią, mają dobrego bramkarza. Skuteczna gra w defensywie daje możliwość przeprowadzenia kontrataków, a skrzydła też mają szybkie. Po przechwycie piłki dobrze radzą sobie również w ataku – dodał był gracze Orlen Wisły Płock.

Kamil Syprzak: wykorzystamy, że Portugalczycy nie są najmocniejsi w obronie Portugalia ma jednak swoje mankamenty. – Musimy postawić im twarde warunki w obronie. To tam należy upatrywać ich słabych stron. Chcę, żeby odczuli, że podejście pod naszą obronę kosztuje. Dodać do tego należy poprawę w ataku. Na ten mecz mamy przygotowane inne elementy. Na pewno zagramy inaczej niż z Kosowem i Cyprem – tłumaczy Przybecki.

Przeciwnicy, choć skupiają się głównie na obronie, potrafią być również skuteczni w ofensywie. Efektywność – to aspekt, który w meczu z Portugalią w grze swojego zespołu chce dostrzec selekcjoner: – Dobrze będzie przyjść przed meczem na halę z przekonaniem, że poprzednie spotkanie miało się pod kontrolą. Imponujący wynik starcia z Cyprem cieszy, ale nie wiązałbym go z kolejnym meczem.

Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Kosowo (skrót) Portugalia bardzo lubi grę w kontakcie. Wychodzą wysoko, co stwarza okazję na bramkę dla kołowych – przekonuje Syprzak, który najpewniej spotka się na parkiecie z klubowym kolegą, zawodnikiem Barcelony, Alexisem Hernandezem.

Z Kosowem zaczęli źle. Przegrywali w pierwszej połowie. Nie są dla nas nieosiągalni. Dotychczasowe dwa mecze liczyły się dla nas w mniejszym stopniu. Najważniejsza jest wygrana z gospodarzami – stwierdził odważnie Piotr Wyszomirski. – Współpraca obrona-bramka, cierpliwość w ataku pozycyjnym... musimy po prostu zagrać swoje (...) Presja w sporcie jest zawsze. Wiemy jak ważny jest to mecz dla przyszłości polskiej piłki ręcznej. Wyjdziemy na parkiet bez kompleksów – dodał bramkarz niemieckiego TBV Lemgo.

El. MŚ: Portugalczycy wygrali i czekają na Polaków

Piotr Wyszomirski: Portugalia? Musimy wyjść bez kompleksów
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Kosowo (skrót)
Chrapkowski: pozwoliliśmy rywalom na chaos, który uwielbiają
Adam Morawski: nie widzę innej możliwości jak awans
Przybecki po Cyprze: jesteśmy przygotowani na Portugalię
Kamil Syprzak: wykorzystamy, że Portugalczycy nie są najmocniejsi w obronie
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Cypr (skrót)

podobne informacje

Powrót Milika coraz bliżej. Świetne wyniki badań

Piąty bramkarz jednak potrzebny? Szmal wraca do kadry

Kto następcą Szmala? "Poziom jest zbliżony"

Szansa zmienników przed Pucharem Czterech Narodów