tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kadrowicze pewni swego. "To ważny mecz dla polskiej piłki ręcznej"

Mecz z Portugalią będzie decydującym w kontekście awansu polskich piłkarzy ręcznych do fazy play-off eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata. Graczom trenera Piotra Przybeckiego, po okazałych zwycięstwach w pierwszych dwóch starciach turnieju prekwalifikacyjnego, nie brakuje pewności siebie. Transmisja od 18:45 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Cypr (skrót)

Z Portugalią o wszystko. Awans da tylko zwycięstwo

By awansować, biało-czerwoni muszą w meczu z Portugalczykami odnieść zwycięstwo. Remis da promocję rywalom. – To spotkanie na pewno nie będzie najłatwiejsze. Gramy na terenie Portugalii, ale jesteśmy gotowi na ten pojedynek. Czujemy się dobrze przygotowani. Oni zagrali poprawnie w poprzednich spotkaniach, lecz w naszej grze także można odnaleźć sporo pozytywów – ocenił Kamil Syprzak.

Tabela grupy 4. po dwóch kolejkach, fot. eurohandball.com

Obrotowy Barcelony wskazał obronę jako formację, na której bazuje gra gospodarzy – Dobrze bronią, mają dobrego bramkarza. Skuteczna gra w defensywie daje możliwość przeprowadzenia kontrataków, a skrzydła też mają szybkie. Po przechwycie piłki dobrze radzą sobie również w ataku – dodał był gracze Orlen Wisły Płock.

Kamil Syprzak: wykorzystamy, że Portugalczycy nie są najmocniejsi w obronie Portugalia ma jednak swoje mankamenty. – Musimy postawić im twarde warunki w obronie. To tam należy upatrywać ich słabych stron. Chcę, żeby odczuli, że podejście pod naszą obronę kosztuje. Dodać do tego należy poprawę w ataku. Na ten mecz mamy przygotowane inne elementy. Na pewno zagramy inaczej niż z Kosowem i Cyprem – tłumaczy Przybecki.

Przeciwnicy, choć skupiają się głównie na obronie, potrafią być również skuteczni w ofensywie. Efektywność – to aspekt, który w meczu z Portugalią w grze swojego zespołu chce dostrzec selekcjoner: – Dobrze będzie przyjść przed meczem na halę z przekonaniem, że poprzednie spotkanie miało się pod kontrolą. Imponujący wynik starcia z Cyprem cieszy, ale nie wiązałbym go z kolejnym meczem.

Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Kosowo (skrót) Portugalia bardzo lubi grę w kontakcie. Wychodzą wysoko, co stwarza okazję na bramkę dla kołowych – przekonuje Syprzak, który najpewniej spotka się na parkiecie z klubowym kolegą, zawodnikiem Barcelony, Alexisem Hernandezem.

Z Kosowem zaczęli źle. Przegrywali w pierwszej połowie. Nie są dla nas nieosiągalni. Dotychczasowe dwa mecze liczyły się dla nas w mniejszym stopniu. Najważniejsza jest wygrana z gospodarzami – stwierdził odważnie Piotr Wyszomirski. – Współpraca obrona-bramka, cierpliwość w ataku pozycyjnym... musimy po prostu zagrać swoje (...) Presja w sporcie jest zawsze. Wiemy jak ważny jest to mecz dla przyszłości polskiej piłki ręcznej. Wyjdziemy na parkiet bez kompleksów – dodał bramkarz niemieckiego TBV Lemgo.

El. MŚ: Portugalczycy wygrali i czekają na Polaków

Piotr Wyszomirski: Portugalia? Musimy wyjść bez kompleksów
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Kosowo (skrót)
Chrapkowski: pozwoliliśmy rywalom na chaos, który uwielbiają
Adam Morawski: nie widzę innej możliwości jak awans
Przybecki po Cyprze: jesteśmy przygotowani na Portugalię
Kamil Syprzak: wykorzystamy, że Portugalczycy nie są najmocniejsi w obronie
Piłka ręczna, el. MŚ 2019 mężczyzn: Polska - Cypr (skrót)

podobne informacje

Euzebiusz Smolarek kończy 38 lat. Najlepsze momenty w karierze. Portugalia, derby i... oświecenie

W Portugalii zachwyceni trenerem kadry U21. Opisali historię z polskiej szatni!

Strzelanie słabeuszom i niemoc z pozostałymi. Bilans bez Lewandowskiego

Słabe skrzydła w reprezentacji? "Bardzo bym chciał, aby była rywalizacja"