tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Nie bardzo wierzę w dinozaury". Osobliwe przekonania gracza NBA

Zawodnicy NBA słyną z ekstrawaganckiego podejścia do życia i przedziwnych poglądów. W 2017 roku pokazał to Kyrie Irving, mówiąc, że wierzy w "płaską ziemię". Podobne spojrzenie na dzieje ziemi ma J.J. Reddick z Philadelphii 76ers.
J.J. Redick (fot. Getty Images)

Jak radzić sobie ze smogiem? Cracovia ma na to pomysł [zdjęcia]

Obrońca zespołu z Pensylwanii nie chce uwierzyć w istnienie dinozaurów. Rozmawiał o tym z Kyrie Irvingiem w podcaście nagranym po spotkaniu Celtics i 76ers w Londynie. Panowie porozmawiali o osobliwych poglądach rozgrywającego Celtics i tak pojawił się temat gadów żyjących w okresie Triasu, Jury i Kredy.

Nie jestem do końca przekonany, że dinozaury istniały. Po prostu nie. Trafiłem na dziwne strony internetowe. Przeczytałem na przykład, że słowo "dinozaur" nie istniało przed 1842 roku. Nie było określenia na te stworzenia. I nagle przez kolejne 15-20 lat brytyjscy naukowcy je wymyślili, opisali w dziennikach, a ludzie zaczęli znajdywać skamieliny – opowiadał Redick, tłumacząc skąd, wzięły się jego przekonania.

Sprawa z dinozaurami zmusiła Amerykanina do dalszych rozważań. – Myślę sobie – w porządku, ludzie są tutaj od dziesięciu tysięcy lat przed naszą erą. Przemierzamy świat, mamy liczne imperia… a nie znajdywaliśmy żadnych skamielin przed 150 laty? To zmusza do myślenia – powiedział. – Prawdopodobnie jednak się mylę – dodał Redick. Rzeczywiście Amerykanin się myli. Pozostałości dinozaurów znajdywano od tysięcy lat, ale nie potrafiono ich zdefiniować, często brano je na przykład za kości mitycznych stworzeń. Z kolei ludzkość pojawiła się na ziemi znacznie wcześniej niż 10 tysięcy lat temu.

Co w sieci piszczy? Rozmowa z Krychowiakiem i "szczęśliwy" Rakels