tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w składzie. Trener postawił w "16" na Szmala

Piotr Przybecki dokonał dwóch zmian w składzie reprezentacji Polski przed niedzielnym meczem eliminacji mistrzostw świata z Portugalią. Do meczowej kadry dołączyli Sławomir Szmal i Kamil Syprzak. Stawką awans do fazy play-off. Transmisja od 18.45 w TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Sławomir Szmal: 300 meczów w kadrze? Nie mam takich ambicji
Sławomir Szmal (fot. PAP)

Z Portugalią o wszystko. Awans da tylko zwycięstwo


Syprzak wraca do zespołu po tym, jak pauzował w sobotnim spotkaniu z Cyprem. Wtedy trener Przybecki dał szansę występu Markowi Daćce. Teraz dokonał zmiany powrotnej.

Szmal natomiast zajął w składzie miejsce środkowego rozgrywającego Stanisława Makowiejewa. Przybecki liczy na jego doświadczenie − niedzielne spotkanie będzie 296. meczem w reprezentacji. W historii polskiego szczypiorniaka nikt nie zaliczył więcej występów.

Rekordziści pod względem liczby występów w reprezentacji:

Powrót Syprzaka i dołączenie do kadry Szmala oznaczają, że przeciwko Portugalczykom nie zagra Paweł Paczkowski. Prawy rozgrywający w pierwszych minutach piątkowego spotkania z Kosowem doznał urazu pachwiny. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że przekreśliła jego szanse na występ.

Pod nieobecność Paczkowskiego duet prawych rozgrywających stworzą Rafał Przybylski i Kamil Krieger. Na środku rozegrania zmiennikiem Łukasza Gieraka będzie natomiast Piotr Chrapkowski, którego Przybecki sprawdzał na tej pozycji w meczach z Kosowem i Cyprem.

Sławomir Szmal: zostało mi pięć miesięcy kariery

podobne informacje

Koszmarny lot po... medal. Krzyki Wenty i modlitwy Tłuczyńskiego. Tak zaczęły się MŚ w 2009 roku

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia

Piłka ręczna, mecz towarzyski w Zug: Szwajcaria – Polska 32:28: bez obrony i bramki. Porażka Polaków

Kolejne osłabienie reprezentacji. Skrzydłowy nie zagra w rewanżu ze Szwajcarią