2 Manny Muscat
27 Marcin Budziński 71' 86'
7 Nicholas Fitzgerald 51'

Przełamanie Budzińskiego. Mierzejewski bez gola

Adrian Mierzejewski przerwał serię sześciu meczów z golem lub asystą w lidze australijskiej. I choć tym razem 31-latek nie zdobył bramki, to w niedzielnych meczach A-League nie zabrakło polskich akcentów. W spotkaniu z Central Coast Mariners bramkarza pokonał Marcin Budziński.
Marcin Budziński (fot. Getty Images)

Doping w rosyjskiej piłce. Chciano podmienić próbki przed mundialem

Adrian Mierzejewski fantastycznie spisuje się w barwach Sydney. W tej rundzie rozegrał dopiero 13 spotkań, a ma w dorobku już osiem goli i cztery asysty.

W niedzielę jednak jego zespół nie poradził sobie w wyjazdowym starciu z Adelaide United. Drużyna Polaka wciąż jest jednak zdecydowanym liderem tabeli i z przewagą sześciu punktów wyprzedza Newcastle Jets.

Po kilku słabszych występach, znów błysnął Budziński. Były piłkarz Cracovii pojawił się na boisku w 71. minucie wyjazdowego spotkania z Central Coast Mariners. Goście przegrywali wówczas 1:2 i grali w dziesięciu po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Harrison Delbridge. W samej końcówce Polak popisał się jednak niezwykle precyzyjnym strzałem z dystansu i doprowadził do remisu.

Dla Budzińskiego był to drugi gol w tym sezonie.