tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Urodziny złotoustego. Piotr Żyła skończył 31 lat [top wypowiedzi]

Znany jest z talentu do skoków narciarskich, ale przede wszystkim z rozbrajającego poczucia humoru. We wtorek Piotr Żyła obchodzi 31. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na przypomnienie jego największych osiągnięć i... najzabawniejszych stwierdzeń.
Piotr Żyła (fot. Getty)

MŚ w lotach od czwartku w TVP. Sprawdź transmisje

Karierę w Pucharze Świata zaczął w 2006 roku − już w debiucie w Sapporo zdobył punkty po zajęciu 19. miejsca. Pierwsze znaczące sukcesy przyszły w sezonie 2012/2013, kiedy wygrał jedyny w karierze konkurs PŚ. W Oslo stanął na najwyższym stopniu podium razem z Gregorem Schlierenzauerem.

Retro TVP: jedyne zwycięstwo Żyły w Pucharze Świata

W wywiadzie z Sebastianem Szczęsnym opowiedział o sekrecie dalekich skoków − kultowym "garbiku i fajeczce".

Za kadencji Stefana Horngachera "garbik i fajeczka" odeszły do lamusa. Nie oznaczało to jednak, że przestał odnosić sukcesy. Wspiął się na podium 65. Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem świetne występy zawdzięczał... papryce!

Ulubioną imprezą popularnego Wiewióra są mistrzostwa świata. Przywoził medale z ostatnich trzech edycji. Najbardziej udana była ostatnia − w Lahti triumfował w drużynie i wskoczył na podium w rywalizacji indywidualnej na dużej skoczni. Po tym sukcesie zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze Żyły.

Piotr Żyła w szoku. "Do końca nie wiem co się stało"

Uśmiech to znak rozpoznawczy Żyły. Wiedzą to nie tylko w Polsce.

Schlierenzauer opisuje: Stoch pasjonatem, a Żyła...

Okazało się również, że jest miłośnikiem polskiego kina, szczególnie filmu "Kiler". O enigmatycznych postach w mediach społecznościowych opowiedział przed kamerą TVP.Jakie perspektywy ma po zakończeniu kariery? Na brak propozycji raczej nie będzie narzekał. Być może zostanie dziennikarzem? Debiut ma już za sobą!A tutaj jeszcze kilka cytatów dzisiejszego jubilata.Już w najbliższy weekend Żyłę czekają mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Plan transmisji Telewizji Polskiej znajdziesz tutaj.

Żyła: skoków nie było, ale... zagrałem melodię z Titanica
Sposoby na zabicie czasu. Siatkonoga i... koncert Żyły

podobne informacje

Puchar Świata: znamy skład Polaków na zawody w Wiśle

Wietrzne wspomnienia. Wisła wyciągnęła wnioski

Puchar Świata w Wiśle 2018/19 w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport [TRANSMISJA]

Puchar Świata 2018/2019 w skokach narciarskich: Polacy najstarszą reprezentacją