Horngacher zaśpiewał dla Kasaiego [wideo]

Do bardzo sympatycznych scen doszło w sobotę po zawodach w Bad Mitterndorf. Na przyjęciu dla zwycięzców trenerzy i byli skoczkowie... zaśpiewali dla Noriakiego Kasaiego piosenkę "We Are the World". Japończyk nie krył wzruszenia.
Noriaki Kasai, Stefan Horngacher (fot. Getty)

Pjongczang: duże wyróżnienie dla Kasaiego

W chórze, poza Stefanem Horngacherem, znaleźli się trenerzy innych czołowych reprezentacji: Tomoharu Yokokawa (Japonia), Alexander Stoeckl (Norwegia), Heinz Kuttin (Austria) i Werner Schuster (Niemcy), a także byli skoczkowie − Andreas Goldberger, Martin Koch, Armin Kogler i Toni Innauer. Piosenka została wykonana na żywo, a wcześniej nagrana w profesjonalnym studiu podczas Turnieju Czterech Skoczni. Weterana światowych skoczni obdarowano także voucherem wypoczynkowym oraz regionalnym kapeluszem.

45 letni Japończyk zajął na skoczni Kulm piąte miejsce. W najbliższy weekend po raz 11. wystąpi w mistrzostwach świata w lotach narciarskich. W 1992 roku zdobył złoty medal w Harrachovie.