tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

XIV LOTOS Cup w skokach narciarskich 2018

Członkowie mistrzowskiej drużyny z Lahti, m.in. Maciej Kot czy Dawid Kubacki niegdyś doskonalili swoje umiejętności w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" – LOTOS Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
fot. inf. prasowa

W tym roku Następcy nie tylko jednego Mistrza, ale również drużynowych Mistrzów Świata z Lahti będą rywalizowali już w XIV edycji programu LOTOS Cup w skokach narciarskich oraz w VIII edycji w kombinacji norweskiej. Program ten jest znany i ceniony, a jego ideą jest poszukiwanie wśród dzieci i młodzieży największych talentów, które w przyszłości będą reprezentować nasz kraj na najsłynniejszych skoczniach świata.

W najbliższy weekend, w dniach 19 i 20 stycznia 2018 roku zainaugurowana zostanie już XIV Edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich. Pierwszą tej zimy areną zmagań w zawodach LOTOS Cup będzie kompleks skoczni Szczyrk Skalite.

Podczas tej zimy pogoda nie rozpieszcza reprezentantów sportów zimowych, jednak dzięki zaangażowaniu wielu osób już w ten weekend na skoczniach w Szczyrku następcy mistrza zainaugurują XIV edycję zawodów LOTOS Cup. Sezon zimowy rozpoczną jednak tylko skoczkowie narciarscy i na inaugurację VIII edycji LOTOS Cup 2018 w kombinacji norweskiej będziemy musieli jeszcze poczekać. Obecnie w Beskidach nie mam możliwości przygotowania tras biegowych potrzebnych do rozegrania zawodów, dlatego zmagania dwuboistów odbędą się w innym terminie.

Podczas pierwszych w sezonie zawodów LOTOS Cup 2018 rywalizacja w Szczyrku podzielona została na dwa dni. Zarówno w piątek, jak i w sobotę skoczkowie oraz skoczkinie tradycyjnie już powalczą w ośmiu kategoriach wiekowych. Jako pierwsi do walki o medale przystąpią reprezentanci kategorii Junior E oraz Młodziczki, którzy skakać będą na obiekcie HS-44. Następnie rywalizacja przeniesie się na skocznię HS-77, gdzie rozegrane zostaną kategorie Junior D, C oraz Juniorki. Zmagania zakończą natomiast skoczkowie z kategorii Junior B, A oraz Senior, którzy powalczą na obiekcie normalnym HS-106.

Przed rokiem zmagania w Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" – LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zdominowali reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy łącznie zwyciężyli w ośmiu kategoriach wiekowych. Kacper Jarząbek wygrał klasyfikację generalną w Juniorze E zarówno w skokach, jak i kombinacji norweskiej. Dwa końcowe triumfy zgarnął również Stanisław Majerczyk, startujący w Juniorze D. W kategorii Junior C w skokach zwyciężył Adam Niżnik, natomiast w kombinacji norweskiej najlepszy okazał się Mateusz Jarosz. Poza tym podopieczni Józefa Jarząbka wygrywali również klasyfikację generalną w Juniorze B – Damian Skupień oraz w Juniorze A – Łukasz Bukowski.

Kalendarz zawodów LOTOS Cup 2018:
Szczyrk Skalite 19-21.01.2018
COS Zakopane 09-11.02.2018
COS Zakopane 23-25.02.2018