tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PZN: Jan Ziobro skreślony z listy kadrowiczów

Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15 stycznia 2018 roku – poinformował Polski Związek Narciarski na swojej stronie internetowej. To reakcja na zakończenie kariery przez Ziobrę i oskarżenia wobec przełożonych, które od kilku tygodni zamieszcza na Facebooku.
Od lewej: Kamil Stoch, Jan Ziobro i Maciej Kot podczas igrzysk w Soczi (fot. Getty)

Małysz o filmach Ziobry: błazenada, cyrk, paranoja

"Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym" – głosi komunikat na stronie PZN.pl (pisownia oryginalna).

Chciałbym, żeby dwa złota skoczków stały się faktem "W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku" – brzmi decyzja.

"Prezydium stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat".

Dzień przed konkursem w Bischofshofen kończącym Turniej Czterech Skoczni 26-letni Ziobro ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że kończy karierę skoczka. Powodem tej decyzji miała być dyskryminacja i niesprawiedliwe traktowanie, którego doświadczył ze strony trenerów i działaczy PZN.

Później niepokorny skoczek opublikował jeszcze dwa filmiki z serii "Historia prawdziwa", w których podawał przykłady nieuczciwego, jego zdaniem, traktowania. Wdał się też w ostrą polemikę z Adamem Małyszem, którą dyrektor-koordynator PZN zakończył w zdecydowany sposób. Jak widać po komunikacie związku, milczenie zalecono wszystkim jego przedstawicielom. Natomiast ze strony Ziobry to na pewno jeszcze nie koniec...

Jan Ziobro "Historia Prawdziwa Ciąg Dalszy"

Opublikowany przez Jan Ziobro na 15 stycznia 2018

Oberstdorf – wyjątkowa skocznia z historią w tle
Sposoby na zabicie czasu. Siatkonoga i... koncert Żyły

podobne informacje

Trener Niemców krzyczał: bez telemarku! Polskie wspomnienia z Engelbergu

Małysz o filmach Ziobry: to jest dziecinada

Ziobro odpowiedział Małyszowi. "Niech pan nie straszy..."

Jan Ziobro uzasadnia zawieszenie kariery. "Oto dwa fakty"