3. runda
Court 8, Melbourne Park
Australia

Wygrała przegrany mecz. Radwańska w 3. rundzie AO

Wiele wskazywało na to, że przegra to spotkanie w dwóch setach, ale wykorzystała słabszą grę rywalki i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Agnieszka Radwańska pokonała Ukrainkę Łesię Curenko 2:6, 7:5, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

LINETTE W 3. RUNDZIE AUSTRALIAN OPEN

Był to drugi pojedynek tych tenisistek. Wcześniej spotkały się w 2012 roku w Brukseli. Wówczas Radwańska nie miała kłopotu i wygrała 6:1, 6:0. Tym razem spotkanie miało zupełnie inny przebieg...

I set:

Zaczęło się najgorzej jak mogło – od przegranego gema przy własnym serwisie. Polka grała źle, posyłała piłki na auty, przegrywała wymiany, nie trafiała pierwszego podania (nieco ponad 50 procent skuteczności w pierwszym secie). Dała się dwukrotnie przełamać i po 40 minutach wyraźnie przegrała tę partię.

Łesia Curenko (fot. Getty Images)

II stet:

Na początku niewiele się zmieniło, poza tym, że krakowianka nieco lepiej serwowała. W czwartym gemie Curenko wpadła w dołek formy, przestała trafiać i podała rękę rywalce. Radwańska prowadziła 4:1, ale później to ją dopadła zapaść. Ukrainka wygrała cztery gemy z rzędu i serwowała po zwycięstwo. Jednak w dziewiątym gemie grała bardzo nerwowo, popełniała banalne błędy i przegrała na własne życzenie.

Polka poczuła szansę, ustabilizowała grę, pewnie wygrała własne podanie i wykorzystała drugą piłkę setową.

III set:

W dwóch pierwszych setach Radwańska była cieniem samej siebie, ale w trzecim wróciła na odpowiedni poziom. Bez kłopotu wygrała trzy gemy z rzędu i nie oddała już tej przewagi. Przede wszystkim spisywała się lepiej w defensywie i zmuszała rywalkę do błędów. Wytrzymała trudy meczu pod względem kondycyjnym i awansowała do trzeciej rundy.