tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Schweinsteiger podjął decyzję. Nowy-stary klub Niemca

Niedługo tkwił na bezrobociu Bastian Schweinsteiger. Doświadczony niemiecki pomocnik podpisał nowy kontrakt z Chicago Fire, gdzie spędził ostatni rok.
Bastian Schweinsteiger (fot. Getty Images)

Koniec serii Barcelony. Espanyol lepszy w derbach

Schweinsteiger trafił do MLS w marcu 2017 roku. Podpisał wówczas umowę z Chicago Fire, która wygasła wraz z końcem grudnia. Od początku stycznia 33-latek rozglądał się więc za nowym klubem.

Sporo mówiło się o tym, że "Schweini" może wrócić do Niemiec. Jego usługami interesowało się kilka klubów z Bundesligi, ale i na stole znalazła się niezwykle egzotyczna oferta. SG Buna Halle, klub z szóstego poziomu rozgrywkowego, zaoferował zawodnikowi kontrakt wedle którego piłkarz nie otrzymywałby stałej pensji, lecz dostałby... działkę, nianię dla dziecka, a dla żony członkostwo w lokalnym klubie tenisowym.

Teraz wiadomo już jednak, że pomocnik zdecydował się wciąż występować za oceanem. Po raz drugi podpisał bowiem umowę z Chicago Fire. Kontrakt obowiązuje do 31 grudnia 2018 roku.

W ostatnim sezonie były piłkarz między innymi Bayernu Monachium rozegrał 25 meczów. Strzelił trzy gole, zaliczył dwie asysty.

podobne informacje

Piwo, niania i działka. Oryginalna oferta dla "Schweiniego"

"Nowy Schweinsteiger" od lipca w Bayernie