tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tenisistka w centrum strzelaniny. "Nie chcę o tym myśleć"

Kariera Laury Robson nie potoczyła się zgodnie z planem. Juniorska wielkoszlemowa mistrzyni Wimbledonu nie osiąga w ostatnich miesiącach najlepszych wyników. W dodatku przeżyła traumatyczne przeżycie – strzelaninę podczas koncertu muzyki country w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas. – Miałam bardzo dużo szczęścia – powiedziała 23-latka.
Laura Robson (fot. Getty)

Wygrała przegrany mecz. Radwańska w 3. rundzie AO

Robson dopiero po dwóch miesiącach od wydarzenia zdecydowała się opowiedzieć o nim mediom. Podczas koncertu w Las Vegas uzbrojony napastnik zabił 58 osób, a 500 zostało rannych.

– Wielu ludzi nie miało szczęścia. Kiedy wylądowałam w Wielkiej Brytanii następnego dnia, zostałam mocno przytulona przez mamę – powiedziała.

Zdjęcie z koncertu w Las Vegas (fot. Instagram.com) Brytyjka znalazła się w centrum wydarzeń, ponieważ wcześniej zakończyła turniej w Las Vegas. Wolny czas spożytkowała biorąc udział, m.in. w koncercie country. Została tam zaproszona przez przyjaciela.

– Na początku myślałam, że coś dzieje się na scenie. Przyjaciel jednej z dziewczyn, który był z Nowej Karoliny powiedział, że to na pewno strzały. To on był bohaterem tego dnia – przyznała.

– Stamtąd wróciłam na kilka dni do domu, co było naprawdę dobre. Spędziłam tam pięć dni, nie opuszczając go. Przeżycia z Las Vegas były szalone i d0skonale zdaję sobie sprawę, że miałam masę szczęścia. Moi przyjaciele również. Nie chcę o tym nawet myśleć. Musiałam wrócić do normalnego życia i treningów – dodała po chwili.

Laura Robson (fot. Getty) Robson jest daleka od życiowej formy. W ostatnich latach miała wiele problemów ze zdrowiem. Aktualnie plasuje się na 227. miejscu w światowym rankingu. Brytyjka nie załapała się do kwalifikacji Australian Open.

– Moim celem jest powrót do czołowej setki na koniec roku. Chciałabym być najlepszą wersją siebie na korcie. W ostatnich latach tak niestety nie było – zakończyła.

podobne informacje

Znana tenisistka przeżyła strzelaninę w Las Vegas

Nietypowe zachowanie tenisistki. W trakcie meczu robiła... pompki

24 medale dla Wielkiej Brytanii zdobyli ”obcokrajowcy”