tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cracovia wypożyczyła napastnika z Birmingham

Nicolai Brock-Madsen jest trzecim piłkarzem pozyskanym przez Cracovię w tym oknie transferowym. Duński napastnik został wypożyczony na pół roku z angielskiego Birmingham City, ale zajmujący 12. pozycję w tabeli ekstraklasy klub zapewnił sobie opcję pierwokupu.
Nicolai Brock-Madsen (L) i Joshua Kimmich podczas ME U21 w 2015 roku (fot. Getty)

Lechia rozstała się z Piotrem Nowakiem

25-letni Brock-Madsen to środkowy napastnik, mierzy 190 centymetrów i będzie rywalizował o miejsce w składzie z Krzysztof Piątkiem. Karierę zaczynał w Helsted Fremad IF i Randers Freja. W 2010 roku trafił do Randers FC. Barwy tego klubu reprezentował przez pięć lat. W tym czasie zaliczył 76 spotkań w duńskiej ekstraklasie i strzelił 14 goli.

W sierpniu 2015 roku został piłkarzem występującego w angielskiej Championship Birmingham City, ale zaliczył tam tylko 6 wystepów. W zeszłym sezonie został wypożyczony do holenderskiego PEC Zwolle i miał udany sezon – w 23 spotkaniach Eredivisie strzeil 7 goli. Na ostatnie pół roku wrócił do Birmingham, ale nie zagrał w żadnym meczu.

Brock-Madsen jest trzecim piłkarzem pozyskanym w tym roku przez Cracovię. Wcześniej 2,5-letni kontrakt podpisano z chorwackim skrzydłowym Antonim Culiną, który ostatnio był piłkarzem FC Lugano oraz wypożyczono na pół roku z Reading grającego ostatnio w Lechu Poznań reprezentanta Łotwy – Denissa Rakelsa.

Z Cracovią, przynajmniej na pół roku, pożegnał się natomiast Tomas Vestenicky. Został on wypożyczony do zespołu słowackiej ekstraklasy – FC Nitra. Vestenicky spędził w Cracovii dwa lata. W tym czasie zagrał w 36 meczach ekstraklasy i zdobył jedną bramkę. W rundzie jesiennej Słowak miał jednak problemy z załapaniem się do składu i tylko raz dostał od trenera Michała Probierza okazję pokazania się na boisku w ligowym spotkaniu.

Cracovia po pierwszym sparingu. "W drużynie jest rywalizacja"